лила филиповска

Пронајдени се 179 резултати на тема „лила филиповска“
Радио Милева

Лила нема само таен банкар, туку има и таен обожавател: Водителката во исто време, на исто место повторно доби подарок од анонимен додворувач

Кога сте дел од јавниот свет, без разлика дали сте водител, актер, пејач, спортист, секогаш имаат фанови, обожаватели, хејтери. Обожавателите...
Радио Милева

Се крие како и банкарот: Лила доби подарок од таен обожавател: „Храброст е да љубиш без да очекуваш нешто за возврат“

Секој ден имате прилика да ја гледате водителката Лила Филиповска на ТВ екраните како го води квизот „Се или нешто“ чија 11-та сезона...
Радио Милева

Лила и Лина одлучија да направат промена, па сега изгледаат побујно….во косата – како ви се допаѓа? (фото)

Постои една изрека која вели „Ако нешто на себе не ви се допаѓа, променете го“. Ова се почесто се користи во светот на шоубизнисот, каде...
Радио Милева

За Лила Филиповска заврши летото, па се на врати на снимање и доби пријатно изненадување: „Моите фанови се подбори од твоите“ (фото)

Лила Филиповска дека знае да ужива, знае да ужива, без разлика кое годишното време. Водителката на „Се или нешто“ летото го помина уживајќи...
Радио Милева

Ѕирнете во внатрешноста на домот во кој порасна Лила Филиповска: „Ова ми беше омилената тераса за учење“

Македонската водителка на еден од најпопуларните квизови „Се или нешто“, Лила Филиповска знае да ужива каде и да се наоѓа. Имено, изминатите...
Радио Милева

Галена на тета: Лила Филиповска сподели фотографија од нејзината внука и покажа во каква убавица пораснала (фото)

Името Лила Филиповска добро познато ви звучи. Таа важи за една од најпознатите водителки кај нас. Лила имате прилика секој ден да ја...
Радио Милева

Лила како и Лепа Брена: Двете дами имаат „вито тело за гледање“ во слични пози со провокативни дози (фото)

Летните одмори се во полн ек, а познатите уживаат на различна територија полнејќи ги телефоните со меморија од нивното уживање, разладување,...
Радио Милева

Гола во када, само со пешкирче околу себе, Лила сликовито покажа како се подготвува за промоција на „Тешко мене со тебе“ (ФОТО)

Како што неодамна први пишувавме и најавивме, најдобрата и мошне популарна македонска  ТВ водителка Лила Филиповска или одново Стојановска...
Радио Милева

Кога е инфлуенсерството во прашање, водителката повеќе не е сама… слика од мачето на Лила, се најде на пижама! (ФОТО)

Откако се појавија социјалните мрежи и рекламирањето на нив во вид на таканаречената инфлуенсерска форма, голем дел од познатите лица...
Радио Милева

Тамара, Лила и Велевска со ист став: „Интернетот стана место каде што може да навредува оној кој инаку би побарал автограм“

Социјалните мрежи, „Фејсбук“, „Инстаграм“, „Твитер“, станаа место каде што може да се информирате, рекламирате, да развивате свој...
Радио Милева

„И со ова се претера“: Лила со јасен став дека не ја следи слепо модата, а од моделот и цената на она што го виде се запрепасти (фото)

ТВ водителката и инфлуенсерка Лила Филиповска не припаѓа во редот на модните конформисти, односно не ги следи слепо трендовите кои...