лила филиповска

Пронајдени се 206 резултати на тема „лила филиповска“
Радио Милева

Се зборуваше дека се скарани и „очи не сакаат да си видат“, па еве што се случи помеѓу Лила и Марјана кога се сретнаа на „Макфест 2022“ (ФОТО)

Ако Кристина Димитри и Андријана Петрушовска ги „однесоа сите погледи“  на мажите на годинешниот „Макфест 2022“ меѓу пејачките, тогаш...
Радио Милева

На прославата на „Бекстејџ“ по речиси 30 години Лила и Мишко повторнио јавно се појавија заедно: „Таму кај што беа“ се и денес… само сега како уште поблескави ТВ ѕвезди (ФОТО)

На прославата на 15-от роденден на „Бекстејџ“, Лила Филиповска, моминско Стојановска, беше една од наградените која ја доби портокаловата...
Радио Милева

Ултра секси стајлинг за почеток на новата сезона: Лила во жешко издание за снимањето на „Се’ или нешто“ (фото)

Лила Филиповска дека знае да ужива, знае, без разлика кое годишното време е. Водителката на „Се или нешто“ летото го помина уживајќи...
Радио Милева

„Лошо, зошто носиш перика?“: Лила се дотера за на свадба, па посака само да биде видена, макар и не им се допаднала на сите (фото)

Ред одмор, ред свадбена прослава, Лила Филиповска го минува летото како што е ред и како и секоја година за неа. Оваа 2022-ра за познатата...
Радио Милева

Беквалац повторно дојде да пее во Македонија, а во прв ред и беше Лила која јавно кажа што мисли за српската пејачка (фото)

Македонија стана се почеста земја за настап на српската пејачка Наташа Беквалац. Новосадската барбика неодамна пееше во Тетово, а вчеравечер...
Радио Милева

Лила со реприза на ланскиот „турски раскош“: Гола во хотелска соба, на „турска купка“ со шампањско во џакузи, па на плажа со коктел (ВИДЕО)

Најпознатата и најдолговечна македонска ТВ водителка Лила Филиповска уште еднаш покажува дека знае како се ужива… Во животот секако,...
Радио Милева

„Туф, туф, сега мирно ќе спијам!“: Лила не остана имуна на ироничен коментар за неа и реагираше во нејзин стил (фото)

ТВ водителката Лила Филиповска не за џабе е највлијателната инфлуенсерка на социјалните мрежи во Македонија, привилегија и бизнис...
Радио Милева

Лила има трепки за везден – нека трепка: „Убавината е битна само првите 15 минути, после нешто мора и да кажеш..!“ (ФОТО)

„Убавината ќе го спаси светот“ – вели една стара изрека, иако евидентно е дека светот веќе ништо го спасува, зашто оддамна се’...