фризура

Пронајдени се 119 резултати на тема „фризура“
Радио Милева

Лила ја почнува новата сезона на „Се или нешто“ со нов имиџ: Промена сосема поинаква од било која досега (фото)

Гејм шоуто „Се или нешто“ на телевизија Сител се емитува цели 11 години, а на ред е 12-та сезона по ред. „Се или нешто“ е единствениот...
Живот и Стил

Како да имате уредна фризура што подолго? Дознајте кои се најчестите грешки што ги прават жените кога ја средуваат косата

За убава и уредна фризура вреди да се вложи труд, иако многу жени прават почетнички грешки во нејзината нега. Времетраењето на фризурата...
Радио Милева

„Мислев нема никогаш…“ Антониа Гиговска се реши на драстична промена, а од тоа ја извади другата во себе (фото)

Македонската поп пејачка Антониа Гиговска никако да го скроти својот темперамент. Немирна ко’ дете, постојано нешто работи, прави,...
Радио Милева

Доста и беше од долгата бујна коса: Тања Савиќ направи драстично поинаква фризура за која треба храброст (фото)

Сега веќе популарната пејачкакога зачекори на поп сцената во 2004 година со учеството на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“, веднаш...
Радио Милева

Ќерката на Здравко Чолиќ го промени имиџот – Уна направи драстична промена и сега изгледа одлично (фото)

Летото кое е зад нас дефинитивно беше нејзино, а доказ за тоа се бројните фотографии на Уна од прекрасните плажи од Црна Гора до Хрватска. Уна...
Радио Милева

Сама себеси си здосади или некој друг ја убеди да направи промени: Резултатот – секако си секси…! (ФОТО)

Убавината не е пресудна,ама кај жените е и тоа како важна… И тоа како игра голема улога за самодовербата и сите останати карактеристики...
Радио Милева

Неуморна од промени: Кристина Димитриевска повторно го смени имиџот – ќе ја препознаете ли ваква? (фото)

Пејачката и мисица од Тетово, Кристина Димитриевска не остава простор и време за нејзините следбеници на социјалните мрежи да направат...