финале

Пронајдени се 36 резултати на тема „финале“
Радио Милева

Нов скандал ги тресе „Ѕвездите на Гранд“: Финалистот пеел песна за „колење на Срби“ па наиде на бурни реакции, а сега тој се огласи: „Бев дете“

Финалистот на „Ѕвездите на Гранд“, Садик Хасановиќ од Сребреник се најде во центарот на вниманието поради своето минато. Имено, на...
Радио Милева

Често добиваше негативни коментари за нејзиниот изглед, а сега овој Македонец ја „скоцка“ Вики Миљковиќ за финалето на музичкото шоу (фото)

Во саботата заврши уште една сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. И оваа сезона имаше двајца македонски учесници,...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ вака му честиташе на победникот на “Ѕвездите на Гранд“: „Денес е тешко да сретнеш личност што има срце како тебе“ (ФОТО)

Напорната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ заврши со успех за Марија Шерифовиќ и кандидатите во нејзиниот тим. Махир Мулалиќ, чиј ментор...
Радио Милева

Го нарекуваа „грдото пајче“, дека не е ништо посебно, а овој Македонец влезе во финалето на „Ѕвездите на Гранд“

Се приближува финалето на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, а веќе во програмата се прави „чистка“ и остануваат се помалку...
Радио Милева

Огнен Здравкоски откри за што се кае додека беше дел од „Ѕвездите на Гранд“: „Можеби тогаш подобро ќе поминев“

Огнен Здравкоски на публиката стана познат по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ 2018/2019. Тој беше под...
Радио Милева

„Виљареал“ во финалето на Лига Европа со секси поткрепа од трибините: Шпанската порно актерка Аполониа е нивниот талисман за славеничка церемонија (ФОТО)

„Жолтата подморница“ на финалето на 26 мај во Лига Европа против Манчестер Јунајтед, ако не на теренот, тогаш сигурно од трибините ќе...
Радио Милева

Саша Поповиќ проговори за финалето на „Ѕвездите на Гранд“ и дали Шерифовиќ организирала да се гласа за Џејла

Неодамна заврши дванаесетата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, а победата ја однесе Џејла Рамовиќ. Директорот...
Радио Милева

„Сите добивме ново музичко чудо“: Еве кој македонски кандидат е фаворитот на Карлеуша за победа во вечерашното финале на „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Популарното регинално музичко талент шоу „Ѕвездите на Гранд“ завршува вечера за оваа сезона, а со тоа и годинава ќе биде избран уште...
Радио Милева

Антониа Гиговска влезе во финалето на „Пинк ѕвездички“, ама и се случи незгода – се струполи на сцената и продолжи да пее (видео)

Младата и талентирана пејачка од Скопје, Антониа Гиговска е единствената Македонка која се натпреварува меѓу најдобрите од „Пинк ѕвездички“...