Радио Милева ем мило, ем драго

Жика Јакшиќ дојде во Скопје, а средбата со нашта позната пејачка им го наполни срцето и душата (видео)

Жика Јакшиќ дојде во Скопје, а средбата со нашта позната пејачка им го наполни срцето и душата (видео)

Еден од најомилените српски водители во Македонија, домаќинот на музичкото шоу „Никиогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ дојде на гости во Скопје.

Причината за тоа не ја откри, но за неговата посета се дозна преду Инстаграм профилот на нашата поп дива Калиопи која со радост, полно срце и душа го пречека својот пријател или како што таа го нарече моја душа:

-Кога душите ќе се сретнат, не постои случајност… Мојата душа, мојот пријател Жика Јакшиќ и јас во Скопје, напиша Опи во описот на кусото видео на нејзиниот профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

Жика веројатно не е првпат во Скопје, но вака јавно не обзнанил дека имал работа или чисто за пријателски средби дошол во посета на Македонија.

За разлика од него, Калиопи е постојан патник низ регионот со настапите пред својата армија публика,а не така ретко е гостинка токму во шоуто на Жика.

Последно таа беше во месец октомври минатата кога кога на сцената заедно настапи со колкегата Жељко Самарџиќ, а исто беше и на фотелјата меѓу членовите од жирито.

фото:instagram/ kaliopi_official andzika.jaksic/ You Tube/ Nikad nije kasno

To top