скопје

Пронајдени се 258 резултати на тема „скопје“
Радио Милева

Јелена Ѓоковиќ со јасна цел дојде во Скопје: Сопругата на Ноле по работната посета го прошета и центарот на градот (фото)

Сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена, бешее во „Синеплекс“ во трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје каде присуствуваше на премиерата...
Радио Милева

Миланка Рашиќ им беше домаќинка во Скопје на Павле и Ружа, родителите на Даниел Кајмакоски: Остана нејасно кој честеше ручек, водителка за добредојде, или гостите за новото внуче?! (ФОТО)

Последниот ден од месец април, стана еден од најзначајните во животот на пејачот Даниел Кајмакоски и неговата новопечена сопруга Марина, ...
Радио Милева

Андријана Петрушовска толку ја разлутија на настап, што среде песна збесна па распали: „Помислив се снима филм, а тоа да ти било рација“… (ВИДЕО)

Македонската „Гранд ѕвезда“, Андријана Петрушовска откако одлично се претстави во најгледаното регионално музичко талент шоу, кариерата...
Радио Милева

Во американската амбасада во Скопје и годинава се пееше македонската химна: Тара не е Тамара да направи катастрофа, па од А до Ш точно ја испеа секоја строфа!

Во Американската амбасада во Скопје и годинава се одбележуваше 4-ти Јули, денот на независноста на САД кој го означува раѓањето на државата,...
Радио Милева

Свадбен танц под облаците на дождот: Мартин Филиповски – „Некст Тајм“ и ракометарката Андреа Белеска по Кичево, направија интимна свадбена веселба и во Скопје (ФОТО)

Како што ветија, а Вистина и веќе пишуваше, така и сторија: Мартин Филиповски – „Некст Тајм“ и ракометарката Андреа Белеска по Кичево,...
Радио Милева

Ана Стојанова се пофали дека Скопје го има она што Белград го нема, ама среде српскиот главен град и на своја кожа го почувствува она што и го приреди Белград (ВИДЕО)

Македонската фитнес инструкторка и мотиватор за здрав живот Ана Стојанова ни минута не мирува. Туку што заврши со еден, сега се подготвува...
Радио Милева

Силви и Влатко Плевнеш папарацо уловени како вистински домаќини: „Делат се’, па заедно товарени и ќесите ги носат“

Познатите Силвана Мучиќ и Влатко Плевнеш или обајцата членови на легендарното семејно македонско поп дуо „Силви бенд“ се поретко...
Мегафон

Весна Петрушевска и малите актери од нејзината актерска школа им оддадоа почит на трагично настраданите деца од Белград (ФОТО)

Малите актери од Актерската школа на истакнатата македонска актерка и ТВ водителка Весна Петрушевска во неделата, 7-ми мај 2023 година...
Мегафон

Калиопи и Жељко Самарџиќ ја имаа својата македонска промоција на заедничката дует балада „Знам“ во скопска „Аудиокултура“ (ФОТО)

По белградската промоција која се одржа на 19-ти април, нашата Калиопи Букле и српскиот пејач Жељко Самарџиќ денес, вторник, 25 април 2023...
Радио Милева

Се’ е подготвено за големиот ден: Давид Темелков ќе се жени со убавата хрватска водителка, а на свадба ќе им пее Анета „Молика“ (фото)

Велат дека по дождот доаѓа сонце, а за пејачот Давид Темелков ова навистина и се случува. Откако излезе како победник по тешката операција...
Радио Милева

Природни, едноставни и оригинални… Дорјана Бојановска Поповска и Зоран Поповски пееја пред македонската публика и направија вечер за паметење (фото) 

Вчеравечер, 1 март 2023 македонската музичко брачна двојка Дорјана Бојановска Поповска и Зоран Поповски после долго време одржаа настап...
Радио Милева

Модна ревија по светски терк во Скопје, а во прв ред доминираше познатата српска пејачка во која беа вперени сите очи (фото)

Изминатиот викенд во Скопје се одржа модна ревија насловена „Nocturnal“ со потписот на младиот македонски дизајнер Мите Занов. Целната...