скопје

Пронајдени се 223 резултати на тема „скопје“
Мегафон

28 професори, театарски, филмски и музички уметници од балканската и европската култура го поддржуваат отворањето на филмски и музички студија во Скопје

28 академски професори, театарски, филмски и музички уметници, амбасадори на македонската, српската, балканската и европската култура...
Радио Милева

Емина Јаховиќ дојде во Скопје да го пронајде сопственото јас- „Бев изгубена од својата вистина на која и се враќам“ (фото)

Поголг временски период по разводот од Мустафа Сандал, пејачката Емина Јаховиќ е во медиумскиот фокус со нејзиниот приватен живот. Професионалниот...
Радио Милева

Државните обележја на власта и се „слаба страна“ или… така им чини: Снеже Велков за 8-ми Септември тргна да бара знамиња по Скопје, а знамиња – нигде! (ФОТО)

Ден, 8-ми Септември… Празник… Македонија ја слави својата независност, сувереност, своето осамостајување. А за празник како што...
Лице в Лице

Симона Живковска актерката од „Црната вдовица“ во Скопје: „Во Лондон најмногу ми фали симит погача“ (ВИДЕО)

Македонската актерка Симона Живковска (28) пред три години глумеше во „Црната вдовица“ со Скарлет Јохансон и во филмот зборува на мајчиниот...
Лице в Лице

„Во Украина загубив блиски пријатели“: Тони Танчевски, препознатливиот водител од 90-тите поради војната се врати во Скопје (видео)

Некогаш популарниот ТВ водител во Македонија, Тони Танчевски се врати во Скопје и одвои време да сними летно интервју во дворот од својот...
Мегафон

Голем протест на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Скопје: “За обединување против лошата власт и владата која ги загорчува животите на илјадници луѓе“

ВМРО-ДПМНЕ вечерва, 18 јуни, 2022 г. во Скопје ќе одржи протест за промени преку кој повторно ќе испорача барање за одржување предвремени...
Радио Милева

Му кажа „да“ на… Со круна на главата и деколте на мегдан – Марјана Станојковска во венчаница среде Скопје (фото)

Згодна, шармантана, убава, професионална се само некои од епитетите кои може да се дадат на македонската водителка Марјана Станојковска. Марјана...
Радио Милева

Македонската ријалити ѕвезда и топ модел Елеонора Миљковиќ јавно згрозена од ноќниот живот во Скопје: „Не сакам да седам на исто место со квази мафијаши, дрога и девојки за една пијачка и три линии“!

Грозоморното убиство на хрватскиот ракометар Денис Тот пред познатата скопската дискотека ја  шокираше и згрози не само целата македонска,...