калиопи

Пронајдени се 16 резултати на тема „калиопи“
Радио Милева

Ромео Грил проговори за односот со Калиопи, а на нејзиниот концерт во Белград дојде со сегашната сопруга

Изминатата недела нашата пејачка Калиопи пееше пред преполниот Сава центар во Белград, а на концертот дојдоа голем број познати личности,...
Радио Милева

Голема разлика кај Сузана: Без шминка и филтери – Калиопи и Турунџиева со предизвик до колешките! (фото)

Шминката е секојдневната рутина во светот на жените, а во денешно време иако природниот изглед е во мода, се потешко може да видиме девојки...