Радио Милева физички изглед

Внимава и се храни здраво: Ова е дитетата на Јелена Карлеуша со која фигурата ја доведе до совршенство (фото)

Внимава и се храни здраво: Ова е дитетата на Јелена Карлеуша со која фигурата ја доведе до совршенство (фото)

Јелена Карлеуша му придава големо значење на физичкиот изглед. За да изгледа што поубаво, но и да го зачува здравјето, пејачката не крие дека се грижи за исхраната.

Како што еднаш кажа, во еден период имала 75 килограми, па била на ригорозни диети и ја довела својата фигура до совршенство.

После тоа, пејачката продолжи да се храни здраво и да внимава на количината на калории. Нејзината исхрана се базира на оброци без месо, со минимум животински протеини во форма на јајца, риба и млечни производи.

Прв ден: Појадок: Намаз со малку маснотии 400 грама, две кришки интегрален леб, салата Ужина: две јаболка Ручек: Грашок со зеленчук околу 400 грама и салата Вечера: Салата со тиквички

Втор ден: Појадок: 4 лажици овесна каша, овошен микс, чиа семе Ужина: 300 грама цреши Ручек: Запечена боранија со зеленчук, салата Вечера: Кисело млеко 360 милилитри и салата

Трет ден: Појадок: Салата со тиквички Ужина: Витаминска салата со црвена зелка Ручек: Печурки со зеленчук Вечера: Потаж од зеленчук

фото: printskrin/instagram/karleusastar

To top