диета

Пронајдени се 67 резултати на тема „диета“
Радио Милева

Луна Ѓогани со “жежок“ поздрав од Турција: По битката со килограмите, сега се гордее со изгледот заради диетата или фотошоп програмите? (ФОТО)

Луна Ѓогани и нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ го организираа првото патување со нивната ќерка Миа, надвор од Србија. Тројцата моментално...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска не е „очајна домаќинка“ иако со грицки, чоколатца и ТВ серија, пејачката лечи несоница и депресија? (ФОТО)

Марија Луиса Тодоровска  веќе нема кој не ја запозна. Не баш по песните, оти свои и нема, повеќе по пеењето туѓи и атмосферата и расположението...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ се топи како снег на оган: Ова е нејзината „магична диета“ која прави чуда! (фото)

Марија Шерифовиќ ослабе три килограми за само пет дена, па сега пејачката  има нов проблем! Целата гардероба преку ноќ и станала преголема! „Кога...
Живот и Стил

Најидеалната диета после празниците: Практикувањето на оваа навика секое утро брзо ќе ги стопи наталожените килограми

Оваа диета позната како аса-банана е развиена од јапонски нутриционисти, но не вклучува диета базирана само на ова овошје. Во исхраната...