заработка

Пронајдени се 39 резултати на тема „заработка“
Радио Милева

Пееше за ситни пари, а сега заработува 15.000 евра по настап: Теа Таировиќ откри колкав и бил првиот хонорар (фото) 

Теа Таировиќ е една од пејачките кои најмногу заработуваат на  јавната сцена, а сега откри дека од првиот хонорар можела да купи само...
Радио Милева

Високата цифра ја потрошила само на едно: Еве колку пари од тужби „легнаа“ на сметката на Јелена Крлеуша (фото)

Јелена Карлеуша го објави новиот албум „Алфа“, а по цели 11 години публиката слушна сосема нов звук на музичка ѕвезда која не штедеше...
Радио Милева

Снеже Велков си замисли како би било кога би и плаќале за возење точак, а од желба до реализација и не е така далеку (фото) 

Македонската ТВ водителка Снеже Велков колку и да вежба, нејзина здрава навика и нејзина секојдневна рутина која не ја запоставува...
Радио Милева

На Милица Павловиќ, Рада Манојловиќ и Сандра – Африка бизнисот им цвета – најбарани се ова лето и ќе заработат милион евра (ФОТО)

Повеќето пејачки летната сезона ја поминуваат работно и наместо на одмор, настапуваат со „полна пареа“, а меѓу оние кои се најбарани...
Радио Милева

Еве колку „тежи“ Тејлор Свифт: Светски познатата пејачка е на пат да оствари најголема заработка во музичката историја (фото)

Американската пејачка Тејлор Свифт од продажба на билети за концерт во турнејата заработи повеќе од 13 милиони долари на вечер и е на...
Радио Милева

Теа Таировиќ заработува цело богатсво, па полека гради финансиско царство: Кралицата на бакшишот е секси ѕверка, ама и милионерка (ФОТО)

„Кралицата на бакшишот“, како што многумина ја нарекоа Теа Таировиќ, е една од најбараните и најпопуларните пејачки на денешницата.Често...
Радио Милева

Маријана Зоњиќ на Тик Ток со својот еротско-танчерски перформанс, месечно заработува повеќе отколку некои други на „Онли фанс“ (ФОТО + ВИДЕО)

Маријана Зоњиќ, познатата ријалити старлета, пејачка и поранешна учесничка во „Задруга“, наводно за само пет часа во живо на Тик Ток...
Радио Милева

Колку заработија српките пејачи за дочекот на Новата година: Цеца е рекордерот со сума колку еден добар стан!

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ заработи 100.000 евра за дочекот на Нова година. Таа е рекордер по заработката, со настапот на Златибор,...
Радио Милева

Ни кај Станија нема веќе гратис: Старлетата за Денот на вљубените ги поздрави своите следбеници со секси фотографии, тие неа со 2420 долари (ФОТО)

Најпознатата српска старлета одново се сликаше разголена за на својата Инстаграм страница. Станија за Денот на вљубените реши да ги...
Радио Милева

Саша Поповиќ несакајќи ја откри тајната: Кој кого плаќа и колку чини појавувањето во „Ѕвездите на Гранд“?

Саша Поповиќ проговори за заработката на пејачите и на тој начин откри дека настап во „Ѕвездите на Гранд“ чини 10.000 евра по емисија. Поповиќ...