улога

Пронајдени се 60 резултати на тема „улога“
Лице в Лице

Во „Преспав“ јавноста дозна која е Исаура, а на снимањето филмот за Џеј – „Недела“, Емра Куртишова дозна дека е бремена, но и дека татко и нема да го дочека раѓањето на нејзината ќерка Лена (ВИДЕО)

Иако за љубителите на театарската уметност и претходно не беше анонимна, особено за помладата публика како професионален актер во „Театарот...
Радио Милева

Празничен поздрав без шминка за добро утро: Јелена од Драчево задолжително е скоцкана, а онаа од реалноста е чиста спротивност (фото)

Од неодамна започна емитувањето на долгоочекуваната седма сезона на популарната македонска серија „Преспав“. Незгодните комични...
Радио Милева

Старлетата распиша јавен конкурс: Леа бара глумец што ќе игра со неа во нејзиниот филм… за возрасни (ФОТО)

Контроверзната старлета и Only fans ѕвезда, Леона Леа Келер преку социјалните мрежи сподели скокотлива објава. Имено, Леа обзнани со повик...
Радио Милева

Во исчекување на 7-та сезона на „Преспав“ осамнаа нови снимки, а во нив урнебесен спој на Марјана како Росана заедно со Ула, Марио и инспектор Томе (видео)

Актерска екипа на популатниот македонски ситком „Преспав“ неодамна најави дека работеше на снимањата од седмата сезона. Емитувањето...
Радио Милева

Многу наскоро започнува новата сезона на „Преспав“, а еве која позната водителка ќе добие шанса да се покаже како актерка (фото)

Неодамна започнаа снимањето на седмата долго очекувана сезона на најгледаната македонска серија „Преспав“. Актерската екипа, Тијана...
Радио Милева

Нејзината желба за малку ќе се исполнеше: Едита Арадиновиќ ја пропушти можноста да стане актерка, а еве зошто (фото)

Едита Арадиновиќ повеќе од една деценија повеќе или помалку успешно се занимава со музика. Имала различни планови, но секогаш кога сакала...
Радио Милева

Принцот Хари за минатото на својата сопруга и нејзината улога во „Suits“: „По експлицитните сцени на Меган ми требаше терапија“

Улогата на Меган Маркл во серијата „Suits“ повторно се коментира, откако серијата од пред неколку месеци е достапна и на „Netflix“. Голема...
Радио Милева

Сузана Турунџиева не е бајачка, но за Атиџе изработи амајлија против уроци, а по она што го откри Игор Џамбазов навистина ќе и треба (фото)

Атиџе Муратова е жената која според Сузана Турунџиева ги поседува сите одлики што го красат човекот. Откако се запознаа нивното пријателство...
Радио Милева

Одел во одделение за деца со посебни потреби, со мајка му спиел во камп-приколка: Животната приказна на Рајан Гослинг, актерот кој го освојува светот (видео)

Еден од најпопуларните актери во Холивуд е Рајан Гослинг, ѕвездата на филмот „Барби“ којшто моментално се прикажува во кината ширум...
Радио Милева

Цела Југославуја „сечеше вени“ по Тина – куќната помошничка во култната серија „Театар в куќи“: Вака денес изгледа Лилјана Лашиќ (ФОТО)

Актерката стекна огромна популарност како куќната помошничка Тина во серијата „Театар в куќи“. Покрај нејзиниот блескав талент, ја...
Радио Милева

Сопругата може да му биде мајка, а ја импресионираше и шефицата од серијалот: Дали улогата на Џејмс Бонд сепак ќе му припадне?

По пет филмови за тајниот агент 007, Даниел Крег реши да ја напушти улогата, а со години се шпекулира кој ќе го наследи. Арон Тејлор-Џонсон...
Радио Милева

По излезот од судските лавитинти Џони Деп се враќа на филмското платно и тоа со улогата во која многумина го чекаа

Американскиот глумец Џони Деп ќе се појави и во шестиот филм од серијалот „Пиратите од Карибите“ – пет години по претходната авантура...