трагедија

Пронајдени се 10 резултати на тема „трагедија“
Радио Милева

На МС Стојан голема трагедија му го променила животот: Ниту денес не го заборава тоа и се труди да им помогне на другите!

МС Стојан уште од раното детство сонувал да стане популарен и да создава музика. Уште во основно училиште, тој ја напиша првата песна...
Радио Милева

Скандал, а за малку и трагедија во „Парови“: Натпреварувач извади пиштол, останатите во паника, некои паднаа во несвест! (ВИДЕО)

Минатата ноќ во вилата каде што се одвива реалното шоу „Парови“ се случило нешто што не се случило во ниту едно ријалити до сега. Имено,...
Радио Милева

Весна Змијанац проговори за траорните стихови во нејзината песна „Сватови“: Таа беше бремена, заминаа на пробна венчавка и обајцата загинаа (ВИДЕО)

„Сватови“  беше и остана еден од најголемите хитови на една од најпознатите југословенски фолк пејачки Весна Змијанац.  Колку на прва...