трагедија

Пронајдени се 15 резултати на тема „трагедија“
Радио Милева

Актерот Жарко Димоски сведок на сообраќајната несреќа која ја потресе Македонија: „Слушнав кpици кои нема да ги заборавам цел живот”

Во сообраќајната несреќа која вчеравечер (20.01.2022) се случи на бул. Партизански одреди кај  трговскиот центар „Сити Мол“ во Скопје, во...
Радио Милева

Оваа песна крие голема трагедија: Редовно ја пеат, на неа плачат и кршат чаши дури и познатите фолк ѕвезди како Милица Тодоровиќ или Александра Пријовиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Постои една песна која во себе крие голема трагедија. Неа редовно ја пеат, на неа плачат и кршат чаши дури и познатите фолк ѕвезди од...
Радио Милева

Трачично починатиот актер Пол Вокер важеше за еден од најубавите, а погледнете во каква убавица израсна неговата наследничка (фото)

Актерот Пол Вокер го загуби животот на 30 ноември 2013 година кога со автомобил во кој што се наоѓаше со својот пријател удри во столб, а...
Радио Милева

Нови детали за животот на судијата заради кој беше исфрлен Ноле: Лора пие од тага, откако синот и загинал во сообраќајна несреќа (ФОТО)

Нови моменти излегуваат на виделина за животот линискиот судија на УС опен, дамата поради која беше дисквалификуван Новак Ѓоковиќ....
Радио Милева

На МС Стојан голема трагедија му го променила животот: Ниту денес не го заборава тоа и се труди да им помогне на другите!

МС Стојан уште од раното детство сонувал да стане популарен и да создава музика. Уште во основно училиште, тој ја напиша првата песна...
Радио Милева

Скандал, а за малку и трагедија во „Парови“: Натпреварувач извади пиштол, останатите во паника, некои паднаа во несвест! (ВИДЕО)

Минатата ноќ во вилата каде што се одвива реалното шоу „Парови“ се случило нешто што не се случило во ниту едно ријалити до сега. Имено,...
Радио Милева

Весна Змијанац проговори за траорните стихови во нејзината песна „Сватови“: Таа беше бремена, заминаа на пробна венчавка и обајцата загинаа (ВИДЕО)

„Сватови“  беше и остана еден од најголемите хитови на една од најпознатите југословенски фолк пејачки Весна Змијанац.  Колку на прва...