телевизија

Пронајдени се 15 резултати на тема „телевизија“
Радио Милева

Откако во „Брза кујна“ се појавија нови готвачи, откриено дали Марк и Никола ќе бидат дел од кулинарското шоу

Од неодамна стартуваше петтата сезона на популарното кулинарско шоу „Брза кујна“ на ТВ Сител, заедно со водителката Александра Илиевска...
Радио Милева

Возбудена и насмеана од шестка до шестка: Милена Антовска и Саша Ковачевиќ залепени еден до друг на роденденот на нејзината матична телевизија (фото)

Во еден скопски хотел, веравечер се случи прославата по повод 21 година роденден на телевизија Канал 5. Како што е ред, на свеченоста се...
Радио Милева

Милена Антовска се присети на почетоците од телевизиската кариера – вака изгледаше на камера пред 10 години (фото)

Перманентноста во македонските медиуми е доста тешка, независно дали станува збор за електронски или печатен медиум, а тоа им е доста...
Радио Милева

Со згаснувањето на телевизијата на Боки 13, заврши и водителската криера на Нина, но еве што ново работи денес (фото)

Откако фреквенцијата на телевизијата на Боки 13 престана да емитува програма, заврши и водителскиот ангажман на водителакта на забаваната...
Радио Милева

Димитар Атанасовски сподели дел од нивниот дом: Вака ќерката Илина реагира кога ќе ја види мама Сара на телевизија

Во септември претходната година Сара Мејс и нејзиниот сопруг, водителот Димитар Атанасовски станаа родители на нивното прво дете ќерката...
Радио Милева

(ФОТО) Со чорапи над колена и кусо фустанче: Снеже Велков се враќа пред камери –вака ќе изгледа нејзиниот нов ТВ проект!

По завршувањето на Икс-фактор пред неколку години, ТВ водителката Снеже Велков се повлече од водителството и работата пред камери и...