Тамара Тодевска

Пронајдени се 290 резултати на тема „Тамара Тодевска“
Радио Милева

Тамара ослабе, па доби самодоверба да се облече ултра провокативно на сцена: Бурна ноќ, со уште пожесток стајлинг (фото)

Откако помина неколку дена на Маврово заедно со своите деца и пријателките, Тамара Тодевска му се врати на ноќниот живот во Скопје со...
Радио Милева

„Ќе оставам некои луѓе“: Тамара Тодевска прави чистка во старата година и 2023-та ја почнува со радикален чекор (фото)

Годината која изминува, а и се бројат уште само неколку дена, за пејачката Тамара Тодевска веќе е сублимирана со она што се случи и донесе...
Радио Милева

Синчето на Тамара славеше роденден: Дарен беше во големо друштво заедно со мама и тато, ама нешто подналутен (фото)

Велат дека мајките имаат втор роденден на денот кога се родиле нивните деца, посебен ден и неописливо чувство. Таков ден вчера имаше...
Радио Милева

Познатата македонска манекенка се забавуваше на настапот на Тамара Тодевска: Катарина Ивановска е меѓу фановите на македонската музичка ѕвезда (фото)

Тамара Тодевска  имаше настап во познатиот скопски ноќен клуб „Станица 26“ каде пред многубројната публика се појави облечена во заводливо...
Радио Милева

По примерот на Викторија Лоба и Тамара Тодевска ги засука ракавите, па им направи новогодишна магија во домот на своите деца (фото)

Нема сомнеж дека новогодишната елка и декорација будат убави чувства и позитувна енергија. Многумина сакаат да украсат со новогодишната...
Радио Милева

Елена, Ана, Лејла и Тамара на авто -трка со многу возбуда и адреналин: Познатите Македонки се покажаа на која повеќе и врие во крвта, а победничка е… (фото)

Една ретко интересна случка викендов собра четири познати Македонки кои негуваат љубов кон автомобилите и брзото возење. За да доживеат...
Радио Милева

Тамара Тодевска уште еднаш докажа дека е позната „белјаџика“: Пејачката е „расипувач на забави“ и во теретана (ВИДЕО)

Дека е брилијантна пејачка, Тамара Тодевска оддамна докажала и потврдила. Ама и дека е палава и „немирна ко дете“ – не престанува...
Радио Милева

Историјата се повторува: Ќерката на Тамара Тодевска ќе го направи истото што и мама пред 31 година (фото)

Во далечната 1991 година за првпат на само шест години, нашата позната пејачката Тамара Тодевска настапува на престижниот фестивал „Mакфест“,...
Промотер

Тамара на „Макфест“ пееше за за сите кои треба да продолжат напред, исправени пред нови животни предизвици во – „Замижи“ (ВИДЕО)

Во рамки на 37-то издание на „Макфест“, во Штип, Тамара Тодевска ја промовираше својата нова песна насловена како „Замижи“. Станува...
Радио Милева

Тамара можеби „ја утна“ химната, ама затоа сега ја покажа и својата патриотска страна: „Еве на што мислам, кога велам јас сум од Македонија“

Тамара Тодевска несомнено еден од најдобрите македонски женски вокали во моментов, а и воопшто, што некогаш Македонија ги имала…...
Радио Милева

Се шпкулираше дека Тамара Тодевска и Катарина Ивановска се скарани, а една фотографија што ја објави пејачката ја води приказната на друго ниво (фото)

На почетокот од годинава во домашните медиуми се шпекулираше дека некогаш најдобрите другарки, пејачката Тамара Тодевска и познатата...