Тамара Тодевска

Пронајдени се 104 резултати на тема „Тамара Тодевска“
Радио Милева

Тамара Тодевска се расплака среде емисија кога ја виде фотографијата со Влатче: „Беше светла точка во мојот живот“ (видео)

Оваа година на Евровиизја во Тел Авив ќе не претставува Тамара Тодевска со песната „Proud“. По тој повод Тамара гостува во емисии каде...
Радио Милева

Наде Талевска објави „селфи“ од лифт, а меѓу коментарите дека е ослабена и згодна се најде и оној на Тамара (фото)

Пејачката Наде Талевска-Спасовска извесен период ја нема на сцената со нови песни за публикта, но затоа пак целосно е предадена на своето...
Радио Милева

Ја прашаа Тијана Дапчевиќ кој подобро пее: Таа или нејзината сестра Тамара Тодевска – еве го нејзиниот одговор

Во редот на најдобрите пејачки на македонската сцена може со сигурност да се вбројат сестрите Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ. Оваа...
Радио Милева

„Тамара Тодевска денес е среќно мажена, а некогаш се забавуваше со овој пејач“: Eве што осамна во регионалните медиуми за пејачката

Тамара Тодевска денес важи за едeн од најдобрите вокали во Македонија. Оваа година на Евровизија ќе не претставува со песната „Proud“...
Радио Милева

Интензивни третмани пред Евровизија: Се породи пред три месеци, а сега голото стомаче на Тамара е рамно како даска (фото)

Тамара Тодевска во Тел Авив ќе настапи на 16-ти мај на Евровизија во втората полуфинална вечер со песната „Proud“, која е  авторско дело...
Радио Милева

„Не сум утрински човек, но се радувам на своето прво патување во Израел“: Тамара Тодевска замина во Тел Авив

Изборот за песна на „Евровизија“ оваа година ќе се одржи во Тел Авив, Израел. Наша претставничка е Тамара Тодевска која ќе не претставува...
Радио Милева

Тамара, Елена Ристеска, Каролина… Распеани, насмеани до уши на концертот на Лозано, ама и облечени исто (фото)

Дека публиката знае да слуша и цени добра македонска музика, се потврди и со концертот на Влатко Лозаноски –Лозано кој се случи изминатиот...
Радио Милева

„Плачам кога ја слушам „Proud“: Горди на Тамара и Македонија – фанови од цела Европа импресионирани од нашата песна (видео)

Тамара Тодевска во Тел Авив ќе настапи на 16-ти мај на Евровизија во втората полуфинална вечер со песната „Proud“, која е  авторско дело...
Радио Милева

Ќе биде пејачка на мама: Хана на Тамара за првпат на микрофон ја запеа „Тажна љубов, среќна песна“(видео)

Тамара Тодевска кон крајот на месец декември од изминатата 2018 година, стана мајка по вторпат и го доби синот Дарен. Нејзината прва љубов ...
Радио Милева

Тамара Тодевска на социјалните мрежи се огласи за настапот на „Евровизија“: „На 16- ти мај ќе пеам за мојата ќерка“

Оваа година Изборот за најдобра песна на „Евровизија“ ќе се одржи во Тел Авив, Израел. Македонски претставник на годинешното издание...
Радио Милева

Оваа година Тамара Тодевска ќе не претставува на „Евровизија“, а вака изгледаше пејачката на евровизиската сцена пред 11 години

За неколку месеци во Израел ќе се одржи светското музичко случување „Евровизија“.Македонската радио телевизија ја одбра Тамара Тодевска...
Радио Милева

(Галерија) Ја „урнаа“ кафеаната: Тамара и Мачка славеа со мекици за Дарен – мама се фати за микрофон, а тато ја искина кошулата

Поминаа речиси две недели откако пејачката Тамара Тодевска и нејзиниот сопруг Александар странаа родители на своето второ дете –синчето...