стајлинг

Пронајдени се 29 резултати на тема „стајлинг“
Радио Милева

Вака изгледаа „Ѕвездите на Гранд“ пред да станат славни: Првите пари ги потрошиле на ставање силикони и заби (ФОТО)

Едно од најпопуларните музички натпреварувања секако  се „Ѕвездите на Гранд“, кое од првиот ден на емитувањето привлекува голема...
Радио Милева

Карлеуша одново ги „збудале“ обожавателите: Раскалашени пози со раширени нозе и садо-мазо „валкан танц“ (ФОТО+ВИДЕО)

Шокантна, интригантна, провокативна, контровезна, перверзна… Можете што сакате да кажете за српската поп-фолк дива Јелена Карлеуша...
Радио Милева

Како ли Викторија му допушти да се појави ваков? Бекам стана мета на потсмев поради стајлингот во кој се појави на ревија кај сопругата (фото)

Познатата Британка Викторија Бекам минатиот викенд организираше модна ревија чии единствени гости беа членовите на нејзиното семејство...
Радио Милева

„Ај Кју“ не освоија награда на „Макфест“ ама затоа… Марија „најширокограда“ со деколте за „влажни погледи“, а Бојан со хумор на своја сметка, но можеби на туѓа адреса? (ВИДЕО)

Скопското љубовно-музичко дуо „Ај Кју“ по преставувањето на Македонија на „Евровизија“ и „тезга“ прошетката по неколку клубови...
Радио Милева

Необичниот и секси изглед на Антониа Гиговска предизвика лавина коментари, но најжесток беше оној од саканиот (фото)

Младата пејачка Антониа Гиговска не мирува. Таа постојано е во турбо период, особено откако нејзината актуелност на музичката сцена...
Радио Милева

Пластичните операции на Мелани Грифит веќе не се главна тема – сега ја прозваа поради нешто друго кое не и доликувало на возраста (фото)

Некогаш беше една од најубавите жени на светот, а сега велат целосно обезличена од пластични операции. Имено, малкумина ја препознаваат...
Радио Милева

Новата кадрава фризура и стајлингот на Нивес Целзиус се навистина одлични, но џиновските гради и разголените бутини, многу попривлечни (ФОТО)

Атрактивната Нивес Целзиус овој пат не сакајќи предизвика нова провокација. Имено расната хрватска пејачка и водителка сакаше да се...
Радио Милева

Карлеуша „падна во секнка“ поради свадбата на Ражнатовиќ, па мораше да ги „истури“ бујните гради од прекусиот топ (видео)

Регионалните медиуми, особено српските се уште „бомбардираат“ со вестите за свадбата на Богдана и Вељко, а поради тоа Јелена Карлеуша...
Радио Милева

Многумина го критикуваа стајлингот на Луна Ѓогани за настапите во Македонија, а еве што вели нејзиното момче за тоа

Поранешниот учесник во „Задруга“, Марко Миљковиќ вели дека со својата девојка Луна Ѓогани најчесто се кара кога таа е гладна. „Многу...
Радио Милева

Пријовиќ се појави без градник со деколте до папок: На присутните им „падна вилицата“… меѓу нив, некои беа жени!

Пејачката Александра Пријовиќ се појави вчеравечер на забавата што ја организираше магазинот  „Хело“, а нејзиното пристигнување...
Радио Милева

Сè e зелено – од карминот до обувките: Ретко која би имала храброст да го облече она во што Карлеуша се појави на снимање (фото)

Од фустан со сини пердуви, преку нежен розов фустан, до флуросцентно зелена комбинација во која Јелена Карлеуша (41) се појави на уште...
Радио Милева

Ќе поцрвените од глетката: Напистите во медиумите ја мотивираа Накова да се (с)облече како никогаш досега! (фото)

Гевгелистаката старлета и модел, Александра Накова, периодов е постојано актуелна во медиумите. Бидејќи пред неколку години беше во...
Радио Милева

Викторија Бекам како и секогаш во беспрекорен стајлинг, но за еден детаљ направи голема грешка, па сега сите ја зборуваат (фото)

Модната дизајнерка и поранешна „Спајсица“, Викторија Бекам, привлече внимание кај фотографите додека беше во шопинг на улиците на...
Радио Милева

„Изгледа како калуѓерка од филмови за возрасни“: Српскиот моден креатор удри по стајлингот на Ана Севиќ

Модниот критчар Саша Видиќ е познат дека нема влакна на јазикот, па често знае да удри по стајлинзите на личностите од јавната сцена. Тој...