синови

Пронајдени се 26 резултати на тема „синови“
Радио Милева

Емотивен момент на комеморацијата на Маринко Роквиќ: Синовите на покојниот пејач запејаа песна од Шабан Шаулиќ (видео)

Во „Радио Белград“ беше одржана комеморација за пејачот Маринко Роквиќ кој почина по тешката борба со опасната болест. На комеморацијата...
Радио Милева

Синот на Аркан од првиот брак има брат близнак кој сите го виделе, ама малкумина знаат кој е: Војин и Никола се близнаци (ФОТО)

Војин Ражнатовиќ, синот на Жељко Ражнатовиќ Аркан од првиот брак со Наталија Мартиновиќ, е активен на социјалните мрежи. Но само малкумина...
Радио Милева

Христијан Мицкоски со синовите Јован и Антониј подготвени да навиваат за Македонија: „Тројцата мускетари“ го комплетираа албумот на „Панини“ за ЕУРО 2021

Претседателот на најголемата и најбројна партија во Македонија, ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски покрај своите бројни политички...
Радио Милева

Се зборуваше дека за татко му не сака ниту да слушне, а сега синот на Тозовац од Америка се огласи со потресно збогување (ФОТО)

Предраг Живковиќ Тозовац беше погребан на крајот на минатата недела во алејата на заслужени граѓани на Новите гробишта во Белград....
Радио Милева

Кавадаречката фолкерка го живее својот американски сон: Се сеќавате ли на Јасмина Мукаетова? (ФОТО+ВИДЕО)

Своевремено важеше за една од најубавите и најатрактивни пејачки во златните денови на македонската фголк естрада иако се проба и во...
Радио Милева

Освен Стефан, сега и помалиот син на Лепа Брена покажа музички талент, а девојка му го нарече маерсто (фото)

Синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ, се обиде во музиката и иако покажа дека може да пее убаво, а многумина му предвидуваа кариера...
Радио Милева

Поминаа 23 години од смртта на принцезата Дијана: „Сакаа да ја фотографираат мртва, а тогаш нејзините трепки мрднаа“

Колку години и да поминат откако ја ена, заборавот нема да дојде кога е во прашање Лејди Дијана. Летото 1997 година се помни по трагичната...