синови

Пронајдени се 38 резултати на тема „синови“
Радио Милева

Маринко Роквиќ пред смртта не напишал тестамент: Пејачот имал само една желба, а Славица и синовите ја испочитувале

Маринко Роквиќ се бореше со опасна болест, но за жал ја загуби најголемата битка во животот во 2021 година. До последниот ден се грижел...
Радио Милева

Ова се синовите на Оливер Драгојевиќ, едниот сними позната песна, а ова е единствената фотографија од нив во јавност (фото)

Синовите на Оливер Драгојевиќ до ден денес не можат да се помират со фактот дека музичарот засекогаш ги оставил. Најстариот Дино и близнаците...
Радио Милева

„Моите синови нема да имаат девојки, ќе живаат со мене до крај на животот!“: Софија Милошевиќ со заштитнички став кон нејзините наследници (фото)

Софија Милошевиќ, познатата манекенка, изминатиот викенд била на премиерата на претставата „Лагата“ во Белградскиот драмски театар,...
Радио Милева

Сопругата на Слоба Радановиќ откри како го нарекуваат нејзините синови – живее со четворица мажи, а пораката што ја испрати ги воодушеви сите (фото)

Слоба Радановиќ и неговата сопруга Јелена неодамна добија син, кој го нарекоа Дамјан. Јелена веќе има два сина од првиот брак, а до сега...
Радио Милева

Јавноста ужасната од постапката на Пике кон синовите: Фановите сочувствуваат со Шакира – „Тој е страшен татко“ (видео)

Жерар Пике, Шакира и Клара Чиа Марти се вио фокусот на јавноста подолг временски период, а она што им се случува наликува на сапуница. Имено,...
Радио Милева

„Тешко е да го гледаш“: По загубата на Марина и двата сина, сопругот на покојната Туцаковиќ е во тешка состојба

Откога го известиле дека неговиот син Милан Лаќа Радуловиќ ненадејно починал во Израел, неговиот татко Александар Фута Радуловиќ не...
Радио Милева

Емотивен момент на комеморацијата на Маринко Роквиќ: Синовите на покојниот пејач запејаа песна од Шабан Шаулиќ (видео)

Во „Радио Белград“ беше одржана комеморација за пејачот Маринко Роквиќ кој почина по тешката борба со опасната болест. На комеморацијата...