синче

Пронајдени се 43 резултати на тема „синче“
Радио Милева

Кристина Димитри го испрати синчето прваче: „Со среќа нека ти е првиот училишен ден, мое се’ “ (ФОТО)

Македонската мисица и пејачка  Кристина Димитри најмногу е поврзана со нејзиниот син кој го има од сега веќе бившиот брак со македонскиот...
Радио Милева

Мама Антониа будно бдее додека синчето мирно спие, а таткото…? Таткото „уморен од новиот живот“ ги дели слатките сништа со синот (ФОТО)

Во најголемите летни жештини Антониа Гиговска ги минува првите мајчински денови. Пејачката сето свое внимание гио има концертрирано...
Радио Милева

Сара Мејс покажа како го заспива синчето Кирил, од техниката таа е на седмо небо, а тој инстат потонат во сон (фото)

Пред осум месеци, пејачката и харфистка Сара Мејс по вторпат стана мајка и го искуси највозвишеното чувство за една жена. Тој ден беше...
Радио Милева

Марија Петровска на „туширање со љубов“: На некогашната водителка на „Бекстејџ“ за нејзиното машко чедо на пат, другарките и приредија „Бебешки туш“ (ФОТО)

Некогашната ТВ новинарка и водителката Марија Петровска, која со години беше „трејед марк“ на најгледаниот естраден ТВ магазин „Бекстејџ“,...
Радио Милева

За некогашната македонска ТВ водителка и оваа Нова година е повеќе од среќна: Марија Главчева по втор пат стана мајка (ФОТО)

Поранешната македонска ТВ водителка која последниве години живее надвор од Македонија, поточно во САД и годинава како и пред две години...
Радио Милева

„Го погребав својот син, имаше само три месеци“: Жељко Самарџиќ за првпат проговори за семејната тагедија

Жељко Самарџиќ денес има големо семејство, три ќерки, четири внуци и сопруга со која ја дели радоста и тагата повеќе од четири децении....
Радио Милева

Борко Ристовски славеше роденден, а најмилите вака му го честитаа: Мама им дојде на гости, синчето дуваше роденденски свеќички, а сопругата… Нина имаше посебна честитка откако останаа сами?! (ФОТО)

Македонската ракометна легенда, голманот Борко Ристовски славеше роденден. „Министерот за одбрана“ како што го носи прекарот кој...
Радио Милева

Поранешниот пејач Дарко Илиевски го порасна синчето во Америка и се промени до непрепознатливост (фото)

Некогашниот македонски поп-пејач Дарко Илиевски пред околу пет години се пресели во Америка, се ожени и стана татко. Тој се реши комплетно...
Радио Милева

Деа и „Бетмен“ го обзнанија името на новороденото синче: „Добредојде Раде, радост си… и веќе го правиш светот поубав“ (ФОТО)

Дента кога се породи новинарката и ТВ водителка Анастасија Деа Богданоска, прв среќната вест ја обзнани нејзиниот сопруг, Богдан Илиевски...
Радио Милева

Роденден, мала забава: Синчето на Кристина Димитриевска и Даниел Кајмакоски наполни пет години, пејачот одново изостана да се појави!? (ФОТО)

Синчето на македонската мисица, модел и пејачка Кристина Димитриевска кое го доби од бракот со  Х-фактор ѕвездата Даниел Кајмакоски,...
Радио Милева

„Министерот за одбрана“ ја начна 39-ката: „Борко-мен“ е нашиот ракометен, а најмногу негов личен суперхерој, еден – единствен на број! (ФОТО)

Македонската ракометна легенда која долги години го чуваше  голот на најголемите светски клубови и нашата репрезентација, а и се’...
Радио Милева

Кристина Димитриевска слави роденден во ист ден со својата мајка: Најголемиот подарок обете веќе го добија (ФОТО)

Кристина Димитриевска, дамата околу која последниве година – две се плетат разни приказни, а таа постојано е во фокусот на јавноста...
Радио Милева

Роденденска забава во двор за малиот Каи: Актерката Нина Деан е згодна мама со преслаткото синче во рацете (фото)

Изминатиот викенд беше еден од најсреќните за младата актерка Нина Деан и семејството – славеа роденден! Помина една година откакоНина...
Радио Милева

Од згодна-позгодна: Нина Деан го однесе синчето за првпат да го види снегот, а покажа и како изгледа на девет месеци по породувањето (фото)

Поминаа девет месеци откако македонската актерка Нина Деан на свет го донесе своето прво дете и се реализираше во улогата на мајка. Бебето...