симона поповска

Пронајдени се 22 резултати на тема „симона поповска“
Радио Милева

„Карантин домаќинки“: Македонските дами ги засукаа ракавите во кујна и покажаа што знаат да подготват (фото)

Поради коронавирусот многу од јавните личности се ноаѓаат во карантин односно во изолација во своите домови. И меѓу  “четирите ѕида“...
Радио Милева

Фото предизвик во време на корона: Еве како изгледаа познатите Македонци во детството – Каролина со „бумбар“ образи (фото)

Безгрижност… Онаа што во вакво стресно, страшно и неизвесно време на болест која го окупира светот, можеме само да ја посакуваме во...
Радио Милева

Никогаш не би ни претпоставиле дека е таа: Еве како изгледаше Симона Поповска како дете на „Златно славејче“ (фото)

Таа е една од најшармантните и најатрактивните македонски пејачки, но и докторки. Познато е дека покрај музиката, нејзина голема љубов...
Радио Милева

Преку ден докторка, навечер пејачка: Симона Поповска не се знае како е посекси, во бел мантил или пред микрофон?!(фото)

Велат дека две лубеници не се носат под рака, но Симона Поповска го може и тоа. Иако има две професии, тотално различни една од друга,...
Радио Милева

Доктор Симона Поповска сите знаеме како изгледа во бел мантил, а вака изгледа кога ќе се соблече во бикини (фото)

Македонската пејачка Симона Попоска, покрај естрадната кариера, заврши и студии по медицина, поточно стана доктор кардиолог. За нејзините...
Радио Милева

(ФОТО) Ги симна прерамките од бикинито во кадар од птичја перспектива: Македонската докторка и пејачка го распосла сексапилот на плажа

Пред речсии две недели познатата македонска поп-пејачка, а од пред извесен период официјално и докторка, стана реализирана жена и на...