салата

Пронајдени се 32 резултати на тема „салата“
Живот и Стил

Посна салата со макарони: Одлична како предјадење или комплетен оброк, а толку брзо се спрема што ќе ја правите постојано!

Посна салата со макарони е одличен прилог со друго јадење, а може да биде и комплетен оброк кој брзо се подготвува и ќе ве држи сити долго...
Живот и Стил

Интернетот полуде по кремаста салата од краставица: Рецептот го прегледале 2 милиони корисници, а е неверојатно лесен и евтин!

Освежителна, кремаста салата со краставици и кромид е совршен летен прилог! Одлично оди со секакво месо и риба на скара, а можете да гјао...
Радио Милева

Александра Накова не е само на овошје, салати и вода: За да нема збрка, атрактивната убавица покажа дека и чорба се крка! (ФОТО) 

Александра Накова, според многумина, една од најзгодните македонски топ модели и веројатно најзгодната газдарица на една продавница...
Радио Милева

Кај беа и што „кркаа“ познатите македонски фаци за 1-ви Мај: Од скара на балкон и прасе на ражен во двор, до јагоди, пршута и печеница на викендица… (ФОТО)

Први Мај… Ден на трудот, ден на работникот, симбол на борбата за неговите права за подобри работни услови, помала експлоатација, помало...