прослава

Пронајдени се 61 резултати на тема „прослава“
Радио Милева

Пола естрада на прославата по повод раѓањето на ќерката на Катарина Грујиќ, а Душко Тошиќ се појави без Јелена Карлеуша

Во еден белградски ресторан синоќа се одржа прослава по повод раѓањето на синот на Катарина Грујиќ и Марко Гобељиќ, а на забавата се...
Радио Милева

Сораја го славеше роденденот во Истанбул: Луксуз платен илјадници евра и познатата српска водителка меѓу сите старлети (ФОТО)

За големата роденденска прослава во Турција организирана од Сораја Вучелиќ во регионалните медиуми се’ уште се зборува, а сега се...
Радио Милева

Гаќичките на Карлеуша ѕиркаа од под фустанот за време на настанот: Нека се гледа, кога има што да се види (ФОТО)

Јелена Карлеуша дефинитивно е кралица на скандалот. Таа знае како да го привлече вниманието и сите очи да бидат вперени во неа, без оглед...
Радио Милева

Дарко Лазиќ и Барбара пијани се стапале на прослава: Летале вербални навреди, а потоа и шлаканици, гребења тупаници… (ФОТО)

Дарко Лазиќ и неговата девојка Барбара Бобак се степале на прослава организирана од нивниот колега Среќко Кречар на почетокот на октомври...
Радио Милева

Анастасија Деа Богдановска и Богдан Илиевски – Бетмен имаа повод за славење: „И ден денес ми е надреално, исто како кога прв пат ја видов“

Водителката, новинарката Анастасија Деа Богдановска и нејзиниот сопруг Богдан Илиевски Бетмен 2020-та година, ќе ја паметам по убави...
Радио Милева

Теа Таировиќ ја „тушираа“ со бакшиш: На почеток на песната доби неколку илјади евра, а веќе на рефренот „се капеше“ во пари! (ВИДЕО)

Пејачката Теа Таировиќ по долгата пауза заради корона пандемијата пееше на една приватна прослава каде доби добар бакшиш. Имено, на...
Радио Милева

Новак Ѓоковиќ победата на „Ролан Гарос“ ја славеше во својот ресторан со огномет, трубачи и Цеца: Фолк дивата со песна му ја увелича прославата на Ноле (ФОТО)

Фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ пеела на прославата што Новак Ѓоковиќ ја организираше во Белград, по повод освојувањето на титулата...
Радио Милева

Момчето на Светлана Ражнатовиќ вака го прослави 38. роденден: Богдан и Цеца сами во базенот за романтични моменти во интимна атмосфера

Богдан Срејовиќ, емотивниот партнер на фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ, го прослави својот 38-ми роденден со своите најблиски во ресторанот,...
Радио Милева

Роденденска забава во двор за малиот Каи: Актерката Нина Деан е згодна мама со преслаткото синче во рацете (фото)

Изминатиот викенд беше еден од најсреќните за младата актерка Нина Деан и семејството – славеа роденден! Помина една година откакоНина...
Радио Милева

„Оваа најмногу доловува колку те сакам“: Каролина Гочева со специјална роденденска честитка за Елена Ристеска (фото)

Таа е пролетно дете, родена во најубавиот дел од годината, месец април кога цути пролетта и буди убави чувства. Тоа е периодот кога е...