поддршка

Пронајдени се 51 резултати на тема „поддршка“
Мегафон

28 професори, театарски, филмски и музички уметници од балканската и европската култура го поддржуваат отворањето на филмски и музички студија во Скопје

28 академски професори, театарски, филмски и музички уметници, амбасадори на македонската, српската, балканската и европската култура...
Радио Милева

Македонските јавни личности и естрадни ѕвезди со поддршка за Ламбе: „Ти си херој, Ламбе царе, андерграунд мангуп…“ (ФОТО)

Ламбе Алабакоски по приведувањето заради сомнени дека  ја запали влезната врата на бугарскиот културен центар „Иван Михајлов“ во...
Радио Милева

Бојкотот на Џамбазов ја крена македонската естрада на нозе: Едни го поддржуваат, други велат дека домашните изведувачи нема што да понудат!? (ВИДЕО)

Неодамна, Игор Џамбазов го искористи своето интернет ќоше за да изрази незадоволство за третманот кон македонските музичари. Преку...
Мегафон

Украинскиот бенд „Село и Луди“ ги објавуваат своите настапи во живо од засолништето за поддршка на својот народ (ВИДЕО)

Украинскиот бенд „Село и Луди“ ги објавуваат своите настапи во живо од засолништето за да го кренат воениот морал и да му дадат поддршка...
Радио Милева

Добрила Ивановска Чабриќ во „Ѕвездите на Гранд“: Жирито воодушевено од 94 – годишната Македонка – „Таа е мој идол“ (видео)

Во саботната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и македонскиот кандидат Дамјан Димевски (19) од Скопје....
Радио Милева

Лила Филиповска јавно му се обрати на најважниот маж во нејзиниот живот: „Ти си мојот штит, ти си моето сė“ (фото)

Лила Филиповска имаме прилика секој ден да ја гледаме на ТВ екраните во квизот „Сė или нешто“ кој го води повеќе од 10 години. Водителката...
Радио Милева

Мили доби засилување: Пејачката од филмот „Тома“ ќе ги подготвува кандидатите во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Александар Милиќ Мили доби засилување во својот тим кој ги подготвува кандидатите во „Ѕвездите на Гранд“. Имено, Мили како ментор ги...
Радио Милева

Ова малкумина го знаат: Мајката на сексапилната Сања Вучиќ од „Хурикејн“ беше исто така позната и атрактивна пејачка во 90-тите! (ФОТО)

Пејачката и членка на популрното женско вокално трио„Хурикејн“, сексапилната  Сања Вучиќ на социјалната мрежа ТикТок сподели колаж...
Радио Милева

Пеце – „Суперхикс“ во предизборно-политичка СДСМ кампања, а бендот се огради од него: Не е кандидатот за градоначалник на СДСМ – центар добар, туку музичарот има личен интерес ако тој победи!

Локалните избори се на прагот, кампањата привршува, на чекор сме од гласањето за нови градоначалници по градовите и оштините. Скопје,...