охрид

Пронајдени се 91 резултати на тема „охрид“
Радио Милева

Лила и зимата знае да си ја претвори во лето: Празникот го помина уживајќи разголена со задоволства за сите сетила и тоа во друштво (фото)

Покрај сите непријатности, стрес и постојана неизвесност што ни ги донесе минатата 2020 година, а богами продолжува и во Новата, нема на...
Радио Милева

Утрински „поглед од милион долари“ на Наташа Малинкова: Голо тело на пејачката завиткано во чаршафи, можеби по ноќта од „милион воздишки“? (ФОТО)

Македонската поп пејачка Наташа Малинкова последните летни денови ги минува полнејќи ги батериите во Охрид. Сезоната за настапи заради...
Радио Милева

По разводот со Даниел Кајмакоски, Кристина Димитриевска е со ново момче: „Пријатели засекогаш или љубовници… понекогаш?“ (ФОТО)

Македонската убавица, модел и мисица, „чат-пат“ и пејачка Кристина Димитриевска, станува се$ поатрактивна не само физички, туку и за...
Радио Милева

„Извинете хејтери“: Карлеуша со приватен авион слета во Македонија – ја покажа внатрешноста на авионот, а го снимаше и Охрид од птичја перспектива (фото+видео)

Српската поп пејачка Јелена Карлеуша им се враќа на настапите, а на нејзината агенда за старт беше Македонија, односно Охрид. Изминатиот...
Радио Милева

Александра Накова во најпровокативно ултра мини-бикини издание до сега: Гевгелија нема аеродром, ама има… „авион“! (ФОТО)

Македонската манекенка и модел Александра Накова однови ги измами воздишките на своите следбеници на социјалните мрежи со новите езерски...
Радио Милева

Кристина Поптрпева како на плажа: Убавицата се прошета само по градник и гаќички низ катната гаража (ВИДЕО)

Атрактивна, згодна, сексапилна, привлечна, пожелна… со природни бујни атрибути, ги мами погледите на сите оние кои ќе се најдат во нејзина...
Радио Милева

Фотографии како од разгледница: Ова е летниот избор за релаксација на домашен терен за Ирена Спировска (фото)

Поради рестриктивните мерки за коронавирусот, излегувањето од државата за ова лето 2020-то е ограничено. Изборот на многумина е релаксација...
Радио Милева

Во неможност да летува во Грција, на Миа Костова и Охрид и е море: Залез зад езерската земја со поглед… меѓу нозе (ФОТО)

Откако со развојот на мобилните телефони стана секому достапно, фотографирањето се’ повеќе и се’ почесто на сите ни станува навика....
Радио Милева

Аца Лукас го откажа илинденскиот концерт во Охрид, па прозва дел од македонските медиуми и продукцијата која во ист ден организира концерт на Петар Грашо: „Зошто мојот го ставивте во многу лош контекст, а концертот на уважениот колега никој не го спомна?“

Илинден е на прагот, следува споен викенд од три неработни дена, во кои традиционално македонскиот езерски бисер Охрид секоја година...