охрид

Пронајдени се 107 резултати на тема „охрид“
Радио Милева

Тамара растури, „го урна“ Антички во Охрид, а Катарина Ивановска „одлепи“ на нејзиниот концерт, па за малку „ќе го урнеше“ Перо Антиќ (ФОТО)

Тамара Тодевска како и секој жив човек, можеби има маани, знае да направи по некој гаф, да биде на моменти несериозна, неодговорна и кон...
Радио Милева

Лила на возбудлив викенд во Охрид: Од гола во запенето џакузи со „поглед на дланка“, до селфи со питонот в рака! (ФОТО+ВИДЕО)

Најпознатата македонска ТВ водителка Лила Филиповска реши да си приушти викенд задоволство и тоа онакво, какво што само таа може, знае...
Радио Милева

Охридска итрина среде Грција: Жанко – „З’ш“ го развеа македонското знаме на врвот на Олимп меѓу боговите, па сомбрерото го стави на „вистинско место“ на брегот, покрај брановите (ФОТО)

Откако пред извесно време ја прими и втората доза на руската вакцина, охридскиот радио и ТВ водител, познатиот Жанко „З’ш“ Голабоски...
Радио Милева

Вака се подготвува Карлеуша за настап во Охрид: Како секси сирена во танга бикини крај базенот, Јелена ужива во денот! (ФОТО)

Јелена Карлеуша по подолго време одново настапува, а еден од првите летни настапи е закажан и во Македонија и тоа на 3-ти јули во Охрид. Русокосата...
Радио Милева

Охридскиот радио и ТВ водител Жанко – Зш во специјален аутфит дојде во Скопје на пелцување: Благодарност до другарот Путин за донацијата, без која ќе ни пропаднеше вакцинацијата! (ФОТО)

Вакцинацијата во Македонија конечно почна, па Ковид-19 голготата низ која сите минуваме, очекуваме полека да ги намалува своите размери....
Радио Милева

Лила и зимата знае да си ја претвори во лето: Празникот го помина уживајќи разголена со задоволства за сите сетила и тоа во друштво (фото)

Покрај сите непријатности, стрес и постојана неизвесност што ни ги донесе минатата 2020 година, а богами продолжува и во Новата, нема на...