образование

Пронајдени се 11 резултати на тема „образование“
Радио Милева

Овие балкански пејачки имаат слава, популарност, милиони… а, едвај завршиле или немаат ниту основно училиште

Естрадата со задоволство зборува за тоа колку многу бакшиш на пример, добиле на некоја забава, а кога станува збор за едукацијата и образованието,...
Радио Милева

Од правник до економист, актер, учител: Eве какво образование имаат завршено членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Стручното жири на телевизиското шоу „Ѕвездите на Гранд“ честопати им го краде шоуто на натпреварувачките пејачи, а нивните дискусии,...
Радио Милева

Голема животна промена за Џејла Рамовиќ: Фановите разочарани од одлуката на победничката на „Ѕвездите на Гранд“

Минатогодишната победничка на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ, ги откри своите планови за во иднина, што сигурно ќе...