нова година

Пронајдени се 44 резултати на тема „нова година“
Радио Милева

Водителот на „Бекстејџ“ со својата драга, Нова Година ја дочека во Прага: Кој го „чешка“ Миро во Чешка? (ФОТО)

Водителот на најпопуларниот и најгледан ТВ магазин „Бекстејџ“, е во љубов. Неговата „дјевушка“ не е ниту Македонка, ниту живее во...
Радио Милева

Татјана Лазаревска имаше интересна Нова Година: Тргна да ја слави во бикини, ја дочека во бунда! (ФОТО)

Македонската брачна фолк двојка Татјана Лазаревска и Новица Василевски веќе некоја година се на привремен престој и работра во далечната...
Радио Милева

Дарко Лазиќ побегнал од лечење: Пејачот за Нова Година на своја рака го напуштил рехабилитациониот центар (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ, иако во лоша здравствена состојба и неспособен за самостојно движење, избегал од Заводот за рехабилитација “Шелтерс”...
Радио Милева

Вака Станија ја дочека Нова Година: Се врцкаше, танцуваше, позираше, провоцираше, се местеше, малку однапред – малку одзади… (ВИДЕО)

Нова Година обично сите ја чекаат со друштво во некој локал, клуб, дискотека, масовно на некој плоштад или воинтимно друштво дома…...
Радио Милева

Eлена Стојановска сподели спомен од детството, па покажа како изгледаше некогаш пред новогодишните празници (фото)

Новогодишните и Божиќните празници се дел од годината на кои сите им се радуваат, кога семејствата, роднините, пријателите се собираат...
Радио Милева

Домот на Соња Вуксановиќ за време на празниците изгледа како бајка, а еден детаљ ќе ви остави впечаток (фото)

Во домот каде што некогаш живееше со Аца Лукас, Соња Вуксановиќ денес живее со нејзината ќерка Викторија. Соња се потруди да направи...
Радио Милева

Лоба ја накити елката, па дремна: Годината помина, спонзорот си замина, само таа остана да биде… „пижама дама“!

Годината ги брои последните денови… Новогодишната еуфорија полека почнува да ги зафаќа луѓето, а меѓу нив секако и познатите лица. Лани,...