нова година

Пронајдени се 173 резултати на тема „нова година“
Радио Милева

Откако пред пет години ја „расипаа калимерата“, Весна Бејби и Елена Лука повторно „се блиски“: Љубовта е минлива, само интересите се вечни или нешто трето ги спои, за актерката и креаторката одново заедно „да бидат среќни“!? (ФОТО)

Една предновогодишна видео најава на Весна Бејби Петрушевска и неколку заеднички новогодишни селфи фотографии со Елена Лука ја изненадија...
Радио Милева

Нивес Целзиус вака ја дочека Новата 2024-та: Хрватската пејачка и старлета знае дека за да и тргне годината, традицијата не треба да биде прекината (ВИДЕО)

За Нова година речиси сите ги фаќа еуфорија па фаќа сите познати личности, кој каде и со кого „најлудата ноќ“ ќе ја дочека. Меѓу нив...
Радио Милева

Ана Бекута ги изненади луѓето со нејзиниот изглед , еве како изгледаше пејачката на новогодишната ноќ (фото)

Модните експерти советуваат дека светките се вистинскиот избор за дочек на Новата година, а новогодишниот стајлинг на Ана Бекута целосно...
Радио Милева

Новогодишна семејна честитка од Даниел Кајмакоски: Го смислија секој детаљ и седнаа пред елката, а бебето ќе ве стопи (фото)

За Даниел Кајмакоски 2023 година беше од убава – поубава. Се заљуби, се ожени, си ја здоми невестата, а неколу месеци подоцна си доби и синче,...
Радио Милева

Вака славеа Анастасија и Гудељ: Брачната двојка се одлучи за помирна опција од која се изненадија сите (фото)

Младата брачна двојка, пејачката Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ, заедно ја помина новогодишната ноќ, а дел од атмосферата...
Радио Милева

Лила Филиповска покажа како се чека Нова Година во интимна атмосфера за двајца: Твојот Дедо Мраз сум јас! (ФОТО)

Празници се ближат, празници се нижат… Нова Година  е веројатно најубавиот, најпосакуваниот, најблескавиот, најбајковитиот… Испраќање...
Радио Милева

Исаура од „Преспав“ на сите ни ја честита новата година, а себе си си го честита роденденот: „Хепи брдеј ту ми“ (фото)

Емра Куртишова попозната по улогата на Исаура од популарната македонска серија „Преспав“ со своите пријатели на социјалната мрежа...
Радио Милева

„Кога човек ќе престане да има желби, тој почнува да се затвора, а јас сум полна со желби“:  Цеца во Новата година влегува со големи очекувања (фото) 

Цеца Ражнатовиќ во Новата година влегува со големи очекувања  и како што вели, има многу желби. Таа во едно интервју призна што и пречи,...
Радио Милева

Дуа Липа разголена честиташе нова година: Кога веќе сакаш да ти се гледа га*ето, џабе го носиш фустанчето (ФОТО)

Пејачка со албанско потекло Дуа Липа, на своите обожаватели им ја честиташе Новата година со голо га*е.  Имено, таа сега сите ги потсети...
Радио Милева

Сите ја чекаа Нова година, а Сани старата ја испрати со венчавка: Македонската фолкерка по трет пат кажа – ДА! (ФОТО)

Атрактивната македонска фолкерка Сања Сани Гроздановска, повеќе не го носи презимето Гроздановска, иако продолжи така да се презива...
Радио Милева

Колку заработија српките пејачи за дочекот на Новата година: Цеца е рекордерот со сума колку еден добар стан!

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ заработи 100.000 евра за дочекот на Нова година. Таа е рекордер по заработката, со настапот на Златибор,...