настапи

Пронајдени се 66 резултати на тема „настапи“
Радио Милева

Демантираше дека е Македонка, а Скопје и е како втор дом: Теа Стошевска навечер пееше во клубот, а дење на кејот крај Вардарот (ВИДЕО)

Атрактивната пејачка Теа Стошевска и се претставува на јавноста во се попредизвикувачки и попровокативни изданија. Фоторафиите на...
Радио Милева

Рада Манојловиќ го смени целиот тим на соработници – а еве на кого му ја довери менаџерската работа (фото)

Рада Манојловиќ и нејзината сестра Марија ја подигнаа деловната соработка на повисоко ниво. Имено, познато е дека пејачката ја носела...
Радио Милева

Ристе Ристески плати дебело за естетска интервенција, а сега гордо и задоволно го покажа резултатот (фото)

Ристе Ристески периодов е ултра активен кога е неговата музичка кариера во прашање, од Скопје, Охрид, Квадарци, па се до Швајцарија, тој...
Радио Милева

Додека нашите уште се сончаат, српските ѕвезди веќе ги договорија настапите и цените за најлудата ноќ: Повеќето ќе заработат цело богатсво за Нова Година (ФОТО)

Заврши летната сезона за естрадата, а многу пејачи веќе побрзаа и закажаа новогодишни настапи или моментално работат на тоа. Цената...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ откри какви пораки добива од ќерката и синот на настапите – „Деца, што ви е?!“ (фото)

Драгана Мирковиќ е многу горда на своите наследници, ќерката Мануела и синот Марко, а и тие се гордеат и со својата мајка. Музичката ѕвезда...
Радио Милева

Дара -Бубамара за час и половина бара 8.000 илјади евра! Пејачката се скарала со сопственикот на клубот и вака го „откачила“

Пејачката Дара – Бубамара наводно останала без тезга во Ниш откако се скарала со сопственикот на локалот на кого наводно му побарала...
Радио Милева

Соблечена до гола кожа: Пејачката Сани доживеала непријатност на патувањето до Австраија кое ќе го памети цел живот

Популарната фолк пејачка Сани Гроздановска деновиве скопските ресторани и кафеани ги замени со настапи во далечната Австраија. За...
Радио Милева

Наташа Беквалац ги почести своите фанови со едноставен костим за капење, а потоа нешто си вети себеси (фото+Видео)

Пејачката Наташа Беквалац, со своите следбеници сподели нова фотографија во едноставен  костим за капење и напиша навистина охрабрувачка...