настапи

Пронајдени се 44 резултати на тема „настапи“
Радио Милева

Станија тргнува на турнеја по клубови и дискотеки, па се враќа во „Задруга“: Старлетата најави лудило на сцената! (ФОТО+ВИДЕО)

Станија Добројевиќ неодамна го напушти прекрасниот имот во Шимановци. Таа постигна договор со продукцијата да влезе во „Задруга“...
Радио Милева

Српската естрада „исчуре“: Заради ширење на коронавирусот Црна Гора ги затвори ноќните клубови… настапите се откажаа, тезгите им пропаднаа

Министерството за здравство на Црна Гора донесе одлука да ги затвори дискотеките и ноќните клубови од 23 јули до 2 август поради ширење...
Радио Милева

Слаѓа Алегро брутално искрена за ситуацијата на естрадата поради пандемијата: „Се насладуваат – нека видат како е без пари!“

Пејачката Слаѓа Алегро, како и многу нејзини колеги, се огласи на социјалните мрежи за тешката состојба во која се наоѓаат музичарите...
Радио Милева

За Дарко Лазиќ нема корона и не важат мерки: Фолкерот пее по приватни журки, каде качени по маси, лумпуваат до зори!

Дарко Лазиќ, наводно, пеел на приватна забава во  местото Дубље кај Богатиќ пред две вечери, со целосно непочитување на пропишаните...
Радио Милева

Во Србија како да нема корона: Пејачите земале огромни пари за Нова Година, народот наголемо се подготвува за дочек!

И покрај тоа што пандемијата на коронавирусите секојдневно зема сè повеќе жртви како во светот, така и во Србија, во српската престолнина...
Радио Милева

Шер имаше милиони, а сега е на работ на егзистенцијата: Суровата болест го уништи животот на пејачката (видео)

Поранешната милијардерка, пејачката Шер, направи голема пауза во кариерата, а сега наводно е на работ на егзистенцијата. На Шер и беше...
Радио Милева

Првите зработени пари од музика на екс-пејачката на групата „Колонија“: Индира Левак настапувала на погреби (ФОТО)

Индира Левак, поранешна пејачка на хрватската техно-денс група „Колонијата“, стана позната во Хрватска и во регионот во средината...
Радио Милева

Милица Павловиќ само по долна облека на новите плакати: Пејачката откри, дали носи или не, гаќички на своите настапи? (ВИДЕО)

Пред неколку дена пејачката Милица Павловиќ објави низа „разголени фотографии“ на кои позира во долна облека и успеа да заработи над...