фанови

Пронајдени се 79 резултати на тема „фанови“
Радио Милева

„Целосно ја баталив музиката“: Луна Ѓогани ги растажи фановите, па откри во која професија се гледа сега (фото) 

Јутјуберката Луна Ѓогани во емисијата „Премиер – специјален викенд“ зборуваше за мајчинството и кариерата, а на самиот почеток...
Радио Милева

„Ме молеа, имаше и солзи…“: Драгана Мирковиќ размислувала да се повлече од сцената, еве кој ја вратил (фото) 

Ѕвездата Драгана Мирковиќ  проговори за враќањето на естрадата, но и за обожавателите кои не можеа да се помират со фактот дека направила...
Радио Милева

Доколку не беше пејачка еве што би била: Лара Иванова одговараше на Инстаграм прашања и ги откри своите амбиции (фото)

Младата пејачка Лара Иванова која ги освои срцата на публиката особено со фестивалскиот хит „Бела“ испеан во  дует со Пајак на минатогодишниот...
Радио Милева

Тамара Тодевска за претрпениот страв и последиците од несреќата што се уште траат: „Имав 20 конци на главата“ (фото)

Тамара Тодевска периодов е како нејзиното музичко тотнадо. Летово помалку одмораше, а повеќе работеше, така што публиката се почесто...
Радио Милева

Фановите и приредија изненадување на Цеца Ражнатовиќ: За 50 – тиот роденден, позади вилата ја чекаше бел тепих, но и скап подарок (фото)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ го прослави својот 50-ти роденден, а честитките пристигнуваа на нејзината адреса во текот на целиот...
Радио Милева

Дара Бубамара објави видео без фотошоп и филтри, обожавателите во недоумица дали е тоа нејзиниот вистински изглед? (ФОТО)

Пејачката Дара Бубамара често е мета на критики поради фотошопот кој речиси го злоупотребува за да изгледа што е можно помладо и послабо,...
Радио Милева

Војаж се повлекува од светот на музиката: Раперот погоден од големата неправда, одлучи да ги прекине настапите (фото)

Популарниот рапер Михајло Веруовиќ Војаж е активен и на музичката сцена и на социјалните мрежи, а сега преку ТикТок им се обрати на своите...
Радио Милева

Марија Спасовска одговараше на „Инстаграм прашања“, а сите беа во исчекување на одговорот на едно прашање…? (ФОТО) 

Младата и талентирана пејачка Марија Спасовска беше една од најзабележаните учесници на фестивалот на забавни мелодии  „Макфест...
Радио Милева

Бритни Спирс се врати на Инстаграм со соопштение откако и пратија полиција: „Овој пат се претера!“ (фото)

Загрижените фанови пред неколку дена и пратија полиција во домот на пејачкта Бритни спирс поради загриженост бидејќи го избриша својот...
Радио Милева

Калиопи како Карлеуша: Додека на фанови на српската фолк дива го тетовираа нејзиниот лик на себе, обожавател на Калиопи ги истетовира стиховите на нејзината „Обои ме“ на раката (ФОТО)

Идолопоклонството е чудна работа. Особено на оние кои за своите идоли се подготвени да сторат се’, зашто безрезервно ги обожаваат,...
Радио Милева

Викторија Лоба направи игра со прашања и докажа дека фановите одлично ја познаваат: Бистра како вода! (ФОТО)

Убавата македонска  пејачка со руско потекло постојано споделува некои новитети, што од своите настапи, што од соработките со одредени...