честитка

Пронајдени се 65 резултати на тема „честитка“
Радио Милева

„Танцот на ѕвездите“ низ животот: Сара Мејс славеше роденден, сопругот Димитар Атанасовски и го честиташе со емотивно видео од местото каде љубовта се роди (ВИДЕО)

Македонската харфистка и поп пејачка Сара Костадиновска, попозната како Сара Мејс која пред два месеци се реализираше како мајка по...
Радио Милева

Антониа Гиговска и прати специјална честитка на Наташа Беквалац, а реакцијата на српската пејачка беше одговор за нивната блискост (фото)

Младата македонска пејачка Антониа Гиговска стана позната преку регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“. Оттогаш поминаа години,...
Радио Милева

Александра од ТВ Алфа на оригинален начин и го честиташе роденденот на сестра и Елена од ТВ Телма: „Само јас знам како е да ја имаш најдобрата сестра…“ (ФОТО) (ФОТО)

Тие се раритет во македонскиот ТВ етер… Две сестри кои се појавуваат на различни македонски телевизии со национална фреквенција....
Радио Милева

Милица Павловиќ спои две во едно: Со разголена задница во секси долна облека со порака и до лозарите и до вљубените (ВИДЕО)

Српската пејачка Милица Павловиќ не можејќи да се определи што и кому попрво да му честита за Свети Трифун и Свети Валентин, реши да...
Радио Милева

„Преспав“ на оригинален начин и го честиташе роденденот на Тијана: Што се крие под пешкирот на фрау Ула? (ВИДЕО)

Македонската пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ денеска слави роденден. На дамите не им се бројат годините, ама затоа им се бројат честитките. Екипата...
Радио Милева

Евровизискиот победник со шокирачка честитка за Божиќ: Дамиано Давид со мачката в раце, со Дедо Мраз врз „мачорот“ (ФОТО)

Дамиано Давид, фронтменот на италијанскиот бендот „Манескин“, кој годинава победи на Евровизија, е познат по своето ексцентрично однесување...
Радио Милева

Антониа Гиговска не заборави „денот што го чекаме цела година“ и годинава јавно да и го честита на мајка и (ВИДЕО)

„Роденден е денот што го чекаме цела година“… – се пее во стиховите на една детска песничка и разбирливо е дека е така кога си...
Радио Милева

Јована Јоксимовиќ не му го честиташе роденденот на својот кумашин и бивш колега: Срѓан Предојевиќ наполни 50 години, а од кумата доби – молк!

Водителот Срѓан Предојевиќ го прослави својот 50 -ти роденден, па откри дали му честитале Жељко и неговата колешка и кума Јована Јоксимовиќ,...
Радио Милева

Кај Ѓогани интимата на јавен увид: Весна му честиташе роденден на Ѓоле со заедничка гола фотографија од бањата (ФОТО)

По скандалот околу можната брачна прељуба во фамилијата Ѓогани, коха наводно Ѓоле ја изневерувал Весна со нивна домашна пријателка,...
Радио Милева

Водителката Елена Стојановска им ја честиташе брачната годишнина на своите родители: Ако некогаш била свадба, во иднина нека биде и… „дијамантска“!

Елена Стојановска е оддамна препознатливо радио и ТВ лице, уредник и водителка на утринската програма на ТВ Сител – „Ја сакам Македононија“....
Радио Милева

Хрватска „експлодираше“ од незадоволство по неуспехот на Евросонг 2021, премиерот Пленковиќ сепак и честиташе на нивната претставничка Албина, а Заев остана „нем“ кон Васил Гарванлиев?

Хрватската јавност експлодираше по неуспехот да нивната земја да се пласира во финалето на годинешниот Евросонг 2021. Хрватите го споделија...
Радио Милева

„Не се договоривме вака“: Каролина Гочева за роденденот доби безброј честитки, ама онаа од Елена Ристеска славеничката не ја очекуваше (фото)

28-ми Април е денот кога е родена нашата популарна пејачка Каролина Гочева која вчера со чаша вино во рака го одбележа својот 41-ви роденден. Изминатиот...
Радио Милева

Ѕвездата од турските ТВ серии со роденденска честитка на српски на своето момче со потекло од Македонија: „Се’ е лесно кога си крај мене, сонце мое…“ (ФОТО)

Ебру Шахин, познатата турска актерка, која ја игра главната улога во популарната ТВ серија „Невозможна љeубов“,  воодушеви со својот...