белград

Пронајдени се 109 резултати на тема „белград“
Радио Милева

„Комуналец“ среде Белград го воодушеви регионот со својата „улична изведба“ на песна од Тоше Проески: „За разлика од некои кои имале среќа и нешто повеќе, тој има само талент“ (ВИДЕО)

Изминатиов период на социјалните мрежи почна да кружи видео од едно талентирано момче од Србија чиј глас едноставно го воодушеви регионот. Српската...
Радио Милева

Бившата македонска „задругарка“, идна српска ТВ водителка во најава, реши да докаже дека го одзема здивот пред објективот: Елеонора Миљковиќ на „топлес тест“ во Белград? (ФОТО)

Последното нешто со што Нора беше забележана во јавноста беа неодамнешните естетските корекции. Најпрвин на градите, па на усните…...
Радио Милева

Три кила банани катаден за Кристијан Голубовиќ: „Белградските келнери ме гледаа бледо, не знаеа што тоа им барам за пиење, а јас побарав само малку поинакво кафе“

Кристијан Голубовиќ  тврдеше во реалното шоу „Задруга 4“  дека всушност тој ги научил келнерите во Белград што е тоа фрапе од банана....
Радио Милева

Македонската ријалити девојка се (пре)сели во Белград: Елеонора станува водителка на една српска телевизија (ФОТО+ВИДЕО 18+)

Скопјанката Елеонора Миљковиќ или само Нора, засега единствената македонска преставничка во најгледаното реалното шоу  во регионот...
Радио Милева

Калиопи веста за заминувањето на Балашевиќ ја затекна во Белград: „Се чувствувам како мало дете на кое му го одземале детството“

Како и многумина и  Калиопи тешко ја прими веста за заминувањето на легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ. Оваа вест ја дочекала за...
Радио Милева

Ана Штајдохар, пејачката од бендот во шоуто на Иван Ивановиќ ја имала најславната дадилка: Нема да ви се верува кога била мала, која и била бејбиситерка!? (ФОТО)

Ана Штајдохар можеби не е така голема пејачка ѕвезда, иако зад себе има завидна естрадна километража, а на јавноста и стана позната додека...
Радио Милева

Цеца за Божиќ на полноќ се појави во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград: Пејачката се причести со истата лажичка како и останатите верници (ФОТО)

Големиот број православни верниици во Србија ги преплавија црквите и храмовите каде се причествуваа и покрај загрижувачката епидемиолошка...
Радио Милева

Ни Брена, ни Цеца, ни Драгана… туку оваа пејачка ја има најскапата куќа на естрадата: Вила на Дедиње во Белград, вредна 7 милиони евра (ФОТО)

На естрадата, особено на онаа српската, многумина од пејачите се милионери. Добро заработуваат со години, иаат дебели банкарски конта,...
Радио Милева

Рада Манојловиќ преплашена од короната побегна од Белград, дома на село: Ниту негде оди, ниту некој смее да ја посети, па ни момчето (ФОТО)

Пејачката Рада Манојловиќ наводно е многу исплашена поради моменталната состојба со коронавирусот, па ги спакува работите и замина...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ ја „растури“ Тара Симов: „Мајка и е наркоманка која ја ‘дрндаше’ половина Белград…!“

Милан Јанковиќ – Чорба бил бесен затоа што Тара Симов не му дала пиво, па решил да му раскаже на Кристијан Голубовиќ сè што учесничката...
Радио Милева

Мислеше да се разведува ама… Сузана Манчиќ нема намера да се менува, а поради навиките решена е да се жртвува

Неодамна во српските медиуми се појавија шпекулации дека некогашната лото девојка и ТВ водителка Сузана Манчиќ се разведува од грчкиот...