баба

Пронајдени се 55 резултати на тема „баба“
Радио Милева

Се шпекулираше дека за беби опрема Цеца платила 200 илјади евра, но сега таа проговори за сите детали околу внукот

Цеца Ражнатовиќ стана баба на 3 јуни, кога нејзината снаа Богдана го роди синот на Веjко, Жељко. Сега таа зборуваше отворено за сè што...
Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ проговори за тоа како се снаоѓа во улогата на татко, но и дека не може да го земе синот од рацете на баба Цеца

Синот на српската фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, Вељко, откри за српските медиуми како успева во улогата на „нов“ тато. Младиот Ражнатовиќ...
Радио Милева

Милица Павловиќ на дедо и’ му се закани со полиција: Пејачката е подготвена на се’, само за да ги заштити од коронавирусот баба и дедо (ФОТО)

Милица Павловиќ  за време на вонредната состојба и полицискиот час, деновите на изолација ги минува  во нејзиниот стан, но не е сама....
Радио Милева

Жаклина е најпознатата српска баба на светот: Има 50 години, ужива во луксуз, но нејзиниот живот го обележа ужасна трагедија (фото)

Жалина Беридо Пизано од Србија е најпровокативната баба на светот. Ако не верувате во тоа, само погледнете ги нејзините фотографии....
Радио Милева

Македонската пејачка ја изгуби својата „втора мајка“: „Вчера ми вети дека ќе играме на мојата свадба, а денес ме остави на мојата слава“

Секогаш кога ќе загубиме некој од нашите најмили, најблиски и најсакани, болката е толку силна, а тагата толку голема, што ни ги пара...
Радио Милева

Доаѓа уште едно ангелче: Гордана Деан Поп Христова повторно ќе стане баба, но овој пат од првата ќерка (фото)

Кон средината на месец јуни годинава, Гордана Деан Поп Христова и нејзиниот сопруг Кирил Поп Христов за првпат станаа баба и дедо кога...
Радио Милева

Бабата на Дарко Лазиќ изгледа брутално добро: Сопругата му е вистинска бомба, ама да ја видите мајка и !? (ФОТО)

Вереницата на пејачот Дарко Лазиќ, убавата Марина Гагиќ покажа како изгледа нејзината мајка Александра, со што остави многумина вчудовидени. Имено,...
Радио Милева

Мајката на Јана Стојановска, Силвија проговори за внучето: „Кога го видов првпат, тоа беше како голем човек, ама мал“

Македонската актерка Јана Стојановска се породи на 6 септември и првпат се реализираше во улогата на мајка. Имено, актерката за естрадниот...