баба

Пронајдени се 45 резултати на тема „баба“
Радио Милева

Македонската пејачка ја изгуби својата „втора мајка“: „Вчера ми вети дека ќе играме на мојата свадба, а денес ме остави на мојата слава“

Секогаш кога ќе загубиме некој од нашите најмили, најблиски и најсакани, болката е толку силна, а тагата толку голема, што ни ги пара...
Радио Милева

Доаѓа уште едно ангелче: Гордана Деан Поп Христова повторно ќе стане баба, но овој пат од првата ќерка (фото)

Кон средината на месец јуни годинава, Гордана Деан Поп Христова и нејзиниот сопруг Кирил Поп Христов за првпат станаа баба и дедо кога...
Радио Милева

Бабата на Дарко Лазиќ изгледа брутално добро: Сопругата му е вистинска бомба, ама да ја видите мајка и !? (ФОТО)

Вереницата на пејачот Дарко Лазиќ, убавата Марина Гагиќ покажа како изгледа нејзината мајка Александра, со што остави многумина вчудовидени. Имено,...
Радио Милева

Мајката на Јана Стојановска, Силвија проговори за внучето: „Кога го видов првпат, тоа беше како голем човек, ама мал“

Македонската актерка Јана Стојановска се породи на 6 септември и првпат се реализираше во улогата на мајка. Имено, актерката за естрадниот...
Радио Милева

Вељко Ражантовиќ и Богдана се огласија откако дознаа дека ќе станат родители: „Фантазирав за овој ден“

Светлана Цеца Ражнатовиќ следната година ќе стане баба, односно нејзиниот син Вељко и снаата Богдана го очекуваат своето прво дете. Како...
Радио Милева

Модната дизајнерка Верица Ракочевиќ и пркоси на возраста: По години баба, а изгледа како млада дама (ФОТО)

Верица Ракочевиќ отпатува од Србија за да ги улови последните сончеви зраци од продолженото лето, покажувајќи колку ужива во потоплите...
Радио Милева

Три генерации: Катарина Ивановска позираше заедно со мајка си и својата мала наследничка, ќеркичката Кира (фото)

Според некои традиционални сфаќања, новороденото бебе не се изнесува од дома 40 дена, а потоа му се пее молитва во црква кога ќе биде подготвено...