Радио Милева по една година брак

„Пукна тиквата“: Се разведува синот на фолкерот Радиша Трајковиќ Ѓани (фото)

„Пукна тиквата“: Се разведува синот на фолкерот Радиша Трајковиќ Ѓани  (фото)

Наследникот на фолкерот реши да стави точка на едногодишниот брак со сопругата Миња.

Синот на Ѓани Трајковиќ, Марко, наводно се разведува од сопругата Миња, судејќи по социјалните мрежи.

Имено, Марко и Миња се одследија од списокот на пријатели на Инстаграм, а избраничката на миленикот на Фолкер реши да го тргне и презимето, па сега покрај нејзиното име се само наследниците на Лав и Ника.

Да потсетиме, синот на Ѓани  Трајковиќ, Марко, го кажа судбоносното „да“ на својата девојка Миња на 15 мај 2023 година во црквата Свети Сава.

– Свадбата помина одлично. Мојот сопруг ме облече утрово. Бев на диета. Ја надминавме сценската страв, искусни сме кога се во прашање свадбите. На синот му купивме стан за свадба, тоа е и подарок на љубовта – изјави тогаш Слаѓа Трајковиќ.

фото: printskrin/instagram/djanimusic

To top