Радио Милева изненади

„Не сакам пејачка за снаа“: Бобан Рајовиќ решил да му избере девојка на синот (фото) 

„Не сакам пејачка за снаа“: Бобан Рајовиќ решил да му избере девојка на синот (фото) 

Пејачот Бобан Рајовиќ е исклучително горд на своите деца – две ќерки и синот, кои својата кариера ја градат далеку од естрадата.

Неговиот син Андрија привлекува големо внимание кај јавноста, а Бобан никогаш не криел дека неговиот наследник има и музички талент, но сепак избрал поинаков пат од својот татко и му се посветил на фудбалот.

Младиот Рајовиќ порасна во младинскиот клуб Црвена звезда, кој го напушти во јули 2019 година и се испроба во неколку други клубови. Сега гради кариера во Данска, посветен е да работи на мускулите и е многу популарен на социјалните мрежи.

– Навистина мислам дека моите деца се успешни и се гордеам со нив. Сите мислат дека им е лесно на децата на познатите, особено на мојот син, а тој мораше да работи двојно повеќе во фудбалот за да успее – изјави Бобан, а потоа откри дали се меша во изборот на синот со девојките кои излегуваат со него.

– Ќе се обидам со сите сили да го посоветувам да ја препознае својата вистинска среќа. Природно е дека ќе се заљуби во некој што ќе одговара на неговиот темперамент, но мислам дека и јас сум доволно адекватен да препознаам која жена му е адекватна, а која не и ќе влијаам колку што можам. но на крајот тој е тој што бира – искрен беше Бобан, кој потоа призна дека синот не го гледа покрај пејачка.

– Сериозно ги почитувам и ценам моите колешки и тоа не е лесна работа, но мислам дека не би сакал за снаа. Не затоа што имам нешто против, но не знам како би функционирало со толку различни кариери – изјавил пејачот.

Фото: printskrin/instagram/rajovicboban

To top