Радио Милева НЕМА ПОМИРУВАЊЕ!

Харис дефинитивно ја избриша Мелина: „Таа ги знае причините зошто ме остави, јас не знам ниту една“

Харис дефинитивно ја избриша Мелина: „Таа ги знае причините зошто ме остави, јас не знам ниту една“

Куќата на пејачот Харис Џиновиќ во последните недели беше главното собиралиште на голем број медиумски тимови. Причина за ваквото „кампување“ е разводот на пејачот и Мелина по 12 години брак.

Модната дизајнерка ја напушти својата вила во Сењак и изнајми стан во луксузна населба во Белград.

Џиновиќ сега отворено проговори за пропаѓањето на бракот и откри дали наводното изневерување на неговата се уште легална сопруга е причина за разделбата.

– Ќе ви одговорам! Прашај ја неа, таа ме остави мене, не јас неа. Таа ги знае причините, јас ништо не знам. Тоа е тоа – изјави пејачот којразделбата тешко ј поднесе.

– Не, не ми е тешко. Тешко ми беше пред година, година и пол затоа што семејството ми се распаѓаше и слично. Сепак, некако успеав со силата на менталниот склоп кој е доста силен а по  малку и тврдоглав. Успеав да го поправам сето тоа и, како што велат, од една битка излегуваш посилен од тоа што беше – изјавил тој.

Фото: printskrin/instgaram/harisdzinovic_official

To top