Радио Милева го одробија своето, ама...

Гастоз по два месеца затвор во Тајланд си дојде дома, но…. Познатиот рапер и јутјубер, повеќе не е истиот човак (ВИДЕО)

Гастоз по два месеца затвор во Тајланд си дојде дома, но…. Познатиот рапер и јутјубер, повеќе не е истиот човак (ВИДЕО)

Популарниот рапер и јутјубер Ненад Маринковиќ Гастоз неодамна беше депортиран во Србија откако помина два месеци во затвор во Тајланд. Тој сега се проговори и изјави дека се уште не успеал толку брзо да се врати „во првобитната состојба“ и дека му треба  време.

Гастоз претходно уште при слетувањето во Bелград вети и се обиде дека ќе објасни сè за неговите затворски денови во видеото што го сними за својот канал, но очигледно не успеал во тоа.

@zzenttt GASTTOZZ SLOBODAN ♥️ #fyp #viral #gasttozz #thailand #jail ♬ original sound – zent 𖣂

„Ух, имам голема потреба да Ви се обратам. Но, се прашувам како некој ќе го протолкува и на кој начин. Како тоа да е важно, особено денес. Притоа буквално се трујам, а не напредувам, ниту гризам, туку сум како лист, уморен летен лист. Нешто ми фали и не можам да сфатам што… – напиша Гастоз и додаде:

„Се убив со моето неадекватно пелтечење, монотона презентација и некоја чудна енергија која воопшто не е дел од мене или она што всушност го посакував во тоа интервју. Брат-брату, очекував дека некако веднаш ќе се вратам во првобитната состојба, но сега гледам дека тоа е невозможно и дека ми треба време, а состојбавапродолжува…“ – напиша Маринковиќ.

Фото: Инстаграм/gasttozz

 
To top