Радио Милева приватен живот

Братот на Анѓелка Прпиќ е успешен човек, работи како професор по гитара, а еве како изгледа (фото)

Братот на Анѓелка Прпиќ е успешен човек, работи како професор по гитара, а еве како изгледа (фото)

Актерката Анѓелка Прпиќ се труди својот приватен живот да го држи подалеку од очите на јавноста, а ретко кој знае како изгледа и што прави нејзиниот брат Бојан.

Имено, Анѓелка има помал брат, кој е професор по гитара во музичкото училиште „Стеван Мокрањац“ во Пожаревац.

Како мајстор за гитара, Бојан се посвети на педагогијата и водењето на младите да ја сакаат и изведуваат квалитетна музика.

Иако учеше музичко училиште, Анѓелка не го избра тој пат, туку Факултетот за драмски уметности во Нови Сад, од каде тргна успешно да го трасира патот и во театарот и во сериите и филмот.

Да потсетиме, Анѓелка Прпиќ се разведе од Дарио Прпиќ во 2021 година, а една година подоцна стапи во врска со Марко Жугиќ, со кој минатата година ја доби ќерката Чарна и со која се омажи во тајност.

Фото: printskrin/instagram/andjelkap

To top