забава

Пронајдени се 64 резултати на тема „забава“
Мегафон

Кралевите на ноќните свирки „Либеро бенд“, Панки и Боби Павловски со заедничка свирка на роденденската забава на „Дион

Ноќниот живот во македонската метропола отсекогаш имал поинаква магија. Посебна привлечност и уникатност, особено кога се во прашање...
Радио Милева

Цаки -„Кисми“ минатиот викенд заплака среде настап во Банско: Сцената што ја здогледа, на македоскиот пејач му ги насолзи очите (ВИДЕО)

Сашко Нојкиќ или попознат во јавноста како Цаки – „Кисми“  е пејачот со кого  забавата секогаш е загарантирана. Без сомнение тој...
Радио Милева

Емили Ратајковски се појави на Супербол журката во Лос Анџелес: Бујна и елегантна зрачеше со сексапил со стил (ФОТО)

Емили Ратајковски важи за една од најубавите манекенки на светот, а манекенската кариера ја започна уште на 14 години. Ако мажите се прашуваат,...
Радио Милева

По запросувањето во Русија, Елена Стефановска направи прослава во нејзиниот дом и откри кога ќе биде свадбата (фото)

Водителката на „Живот со стил“, Елена Стефановска ужива во љубовта со нејзиниот партнер, бизнисменот Бојан Најдоски. Тие секогаш кога...
Радио Милева

Три македонски цицлести убавици нудат услуги и подароци за претстојните празници: На масажа кај Ани-„Црна мачка“, по облека кај Накова, на песна кај Гавазова (ФОТО)

Нова Година чука на вратата, што значи дека е време да се фатите за џебот и да ја трошите платата, хонорарот, џепарлакот, што и да е, важно...
Радио Милева

Тејлор Свифт организираше забава по повод издавањето на нејзиниот албум – повеќе од 100 гости биле позитивни на коронавирус

Повеќе од 100 луѓе кои присуствувале на прославата на новиот албум „Red“ на пејачката Тејлор Свифт се позитивни на коронавирус, пишува...
Радио Милева

Ги дуваше роденденските свеќички со својата најголема поддршка – нема да поверувате колку години наполни Рада Манојловиќ (ФОТО)

Пејачката Рада Манојловиќ вчера го прослави својот 36-ти роденден, а пријателите и семејството и приреди несекојдневно изненадување...
Радио Милева

Фолкерката како модерна Индијанка: Гавазова и кога се маскира „пука“ од сексапил и раскошна женственост (фото)

За популарната македонска фолк пејачка Сузана Гавазова, ниту еден ден не е потрошен без забава и моменти кои ја исполнуваат. Сопругот...
Радио Милева

За малку катастрофа во „Задруга 4“: Се спречкаа Филип Цар и Кристијан Голубовиќ, обезбедувањето едвај ги додржа да не падне крв! (ВИДЕО)

За време на забавата  што вчеравечер продукцијата ја организираше за учесниците во „Задруга 4“, дошло до жесток судир помеѓу Кристијан...
Радио Милева

Миа Борисављевиќ тргна да рекламира чизми, ама кој ти гледа реклама, кога има секси поглед на цицлестата дама (ФОТО)

Атрактивната пејачка Миа Борисављевиќ уште еднаш успеа да измами воздишки кај мажите. Оваа популарна дама покрај пеењето е и инфлуенсерка,...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ како барбика: Наследничката на Цеца излезе во град со пријателките, а сите погледни беа вперени кон неа (фото)

Анастасија Ражнатовиќ слободно може да се каже дека е најекспонираната од децата на познатите. Особено откако и таа стана дел од естрадата,...
Радио Милева

Ирена Вељовска ужива на море во Албанија како да е жена на султанот: Секси чочек, мини стриптиз, па сосе алишта во базенот (ФОТО)

Македонската фолкерка Ирена Вељовска ништо не може да ја спречи да го живее животот… И тоа по свое. Ниту здравствените опасности...