внук

Пронајдени се 82 резултати на тема „внук“
Радио Милева

Минатата година со пријателите, а оваа… Цеца отпатува на Малдиви со најважната личност во нејзиниот живот (фото)

Цеца Ражнатовиќ во овој период од годината сака да патува во потоплите предели. Познато е дека фолк дивата ужива на егзотични дестинации,...
Радио Милева

Рики Мартин го возврати ударот: Му прати контратужба на внукот кој го обвини за инцест и му бара 20 милиони долари (фото)

Пејачот Рики Мартин (50) против својот внук покренал правна постапка за изнуда, злонамерно гонење и злоупотреба на правата, а во тужбата...
Радио Милева

Доцнел на прославата за полнолетството на внукот: Милош Бојаниќ не се јавувал, па сите се загрижиле, а ова е причината за неговото доцнење на забавата (фото)

Пејачот Милош Бојаниќ го прослави 18-от роденден на својот внук Александар, но на забавата дојде три часа подоцна. Бојаниќ пристигнал...
Радио Милева

Анастасија неодамна стана мајка по вторпат, а гордиот дедо Наум Петрески за прпат и го покажа внукот на јавноста (фото)

Пејачката и ќерка на фолк пејачот Наум Петрески, Анастасија Петреска и нејзиниот колега и сопруг, пејачот на „Биоритам“, Владимир Поповски,...
Радио Милева

Рики Мартин победи на суд: Внукот ги повлече тврдењата дека пејачот го злоставувал и биле во романтична врска (фото)

Поп-ѕвездата Рики Мартин го доби случајот со својот внук откако тој реши да ги отфрли сите обвиненија против него. Пејачот денеска се...
Радио Милева

Дарко Илиевски славеше роденден, а легендарнниот ДЈ прв јавно му го честиташе: „Зете мили зете, да ти е среќен, најсреќен…“ (ФОТО)

Едниот стружанец, некогаш најдобриот ДЈ во Македонија, еден од пионерите во својата дејност, подоцна промотер  на најпознатите тогаш...
Радио Милева

Кристијан Ристески – внукот на Тоше во прегратките на русокоса српска убавица: Љубовници во романса на дистанца или само добри пријатели? (ФОТО)

Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески, беше малечкото детенце кога неговиот вујко замнина во вечноста. Останаа непреболот, спомените,...
Радио Милева

Кеба го прокоментира разводот на Северина и Игор: „ Тие се возрасни луѓе, многу ми недостига Александар, тој повеќе време поминуваше со нас отколку со Северина“

По подолга медиумска пауза, Драган Којиќ Кеба конечно се огласи за разводот на неговиот син Игор и Северина. Имено, пејачот изјави дека...
Радио Милева

Внукот на Цеца покажа дека нема страв уште од мали нозе: Малиот Жељко ја наследил хаброста од татко му Вељко и дедо му Аркан (ФОТО)

Цеца Ражнатовиќ е зафатена со оценување на кандидатите во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, поради што не се гледа премногу со внукот...
Радио Милева

Се ожени внукот на Шабан Шаулиќ: Српскиот фудбалер Лука Аџиќ и неговата сакана направија бајковита венчавка (ФОТО)

Внукот на покојниот пејач Шабан Шаулиќ, фудбалерот Лука Аџиќ, ја круниса врската со Александар Личина со брак, а на свечената церемонија...
Радио Милева

И првиот роденден на внукот, Цеца комплетно го плати: Еве ги сите детали – колку ќе чини, кој се’ ќе дојде, како ќе биде украсено, што се’ ќе се служи… (ФОТО)

Внукот на Цеца го слави својот прв роденден, што е голема работа во секое семејство. Токму затоа, семејството Ражнатовиќ, особено Цеца,...