вила

Пронајдени се 35 резултати на тема „вила“
Радио Милева

Со спектакуларен огномет пред вилата на Ражнатовиќ: Вака Вељко ја прослави својата ергенска вечер

Идната снаа на Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ  пред неколку дена заедно со пријателите и Анастасија ја прослави својата моминска вечер. Изнајмија...
Радио Милева

Откако во медиумите се појави вест дека е фрлена бомба во вилата на Карлеуша, пејачката се огласи и ја откри вистината

Непознат напаѓач наводно фрлил бомба меѓу луксузната вила во населбата каде што живее Јелена Карлеуша, пренесуваат српските медиуми. Полицијата...
Радио Милева

Погледнете ја луксузната вила со базен, фудбалски и кошаркарски терен каде живее најстарата ќерка на покојниот Шабан Шаулиќ (фото)

Потарата ќерка на покојниот пејач на народна музика Шабан Шаулиќ, Санела Шаулиќ, живее со сопругот Зоран Бата Мирковиќ во луксузна вила...
Радио Милева

Сите другарки сакаат кај неа на гости: Анастасија Ражнатовиќ покажа детали од луксузниот спа центар во вилата (фото)

Иако во медиумите се појави информација дека српската фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ направила спа центар во својот дом, досега на социјалните...
Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ ја реновираше вилата: Сега има базен, сауна, простор за масажа и тоа не е сè! (фото)

Цеца Ражнатовиќ заврши со реновирањето на својот дом кое траеше со години и сега може да ужива во голем базен, сауна, простор за масажа… Последните...
Радио Милева

Денес живее во куќа од пола милион евра, а вака изгледа собата во која Пријовиќ го поминала детството (фото + видео)

Една од најпопуларните млади пејачки Александра Пријовиќ претходната година стапи во брак со посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ. Оваа...
Радио Милева

Тврдат дека е најубавата вила во крајот: Ова е куќата на Илда Шаулиќ, а соседите открија непознати детали за пејачката

Ќерката на Шабан Шаулиќ, Илда Шаулиќ сите ја познаваат како русокоса пејачка која зад себе има добри хитови. Меѓутоа, за нејзиниот приватен...