венчавка

Пронајдени се 39 резултати на тема „венчавка“
Радио Милева

Се оженил на 16 години: Ѕидарот од Битола кој учествуваше во „Никогаш не е доцна“ вака изгледаше на венчавката

Во последната сезона на „Никогаш не е доцна“, учествуваше и ѕидарот од Битола, Бејхан Рамов кој ја однесе победата од гласовите на публиката. Бејахан...
Радио Милева

По 18 години водење љубов, Катерина и Трајче од групата „Соната“, се венчаа: Пејачката е во осмиот месец на бременоста па затоа, прво принова, па после свадба! (ФОТО)

Тие важат за еден од најтивките, најдискретните, најмистериозните љубовни двојки на естрадата, иако заедно се уште „од деца“. Пејачката...
Радио Милева

Во врска се од 1986, а 11 години се свршени: Пејачот и новинарката конечно се венчаа, а тој на сведбата беше во влечки (фото)

Заедно се 32 години, се свршија пред 11 години, а сега конечно го изговорија судбоносното „да“. Пејачот на бендот „The Pogues“, Шејн Мекговен...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ 18 години по денот на венчавката: „Бев среќна, а сепак тажна што моето семејство не присуствуваше на венчавката… а еве и зошто!

Драгана Мирковиќ се омажи со сопругот Тони во 2000-та година, а среќните маладоженци на за нив големиот ден не ги симнуваа насмевките од...