венчавка

Пронајдени се 101 резултати на тема „венчавка“
Радио Милева

Се ожени бившиот на Цеца: Здебелен изгледа како друг човек, а ова е невестата и моментите од венчавката на плажа (фото)

Андреј Кулунџиќ, професионален возач на трки, на пошироката јавност попознат како екс-дечкото на Цеца Ражнатовиќ, и го кажа судбоносното...
Радио Милева

Принцот Вилијам на свадба кај неговата прва девојка, заедно со поранешното момче на неговата сопруга Кејт Мидлтон (фото)

Принцот Вилијам присуствуваше на свадбата во Глостершир на пријателката од детството Роуз Фаркухар, за која се верува дека е неговата...
Радио Милева

Љубов посилна од семејните проблеми: Мајката на Меси ја навредила снаата на денот на венчавката и без срам се појавила во вакво непристојно издание (фото)

Лионел Меси, апсолутната ѕвезда на Мундијалот во Катар, црпи голема сила од своето семејство. Во летото 2017 година, во родното Росарио,...
Радио Милева

Се венчаа две убавици: Mисицата на Аргентина и мисицата на Порторико со свадбеното видео ги изненадија сите (фото) 

Мис Порторико се омажи за Мис Аргентина, а со својата објава на Инстаграм го шокираа светот бидејќи никој не очекуваше дека Маријана...
Радио Милева

Совршен спој на романтика и елеганција: Еве ги деталите и најубавите моменти од венчавката на Викторија Лоба (фото+видео)

По деветгодишна врска и заеднички живот под ист покрив, пејачката Викторија Лоба и нејзиниот избраник Ѓорѓи Калешов се венчаа. Како...
Радио Милева

Поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ ќе застане на „лудиот камен“? Ѓорѓе Кулиќ го избра и кумот за венчавката! (фото)

Поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ Ѓорѓе Куљиќ не ја крие љубовта кон новата избраничка Мила. Летово тие двајца уживаат во...
Радио Милева

Синот на Шабан, Михајло Шаулиќ и бремената Марина ја закажаа венчавката, а еве како тие двајца уживаат на одмор (фото)

Михајло Шаулиќ, синот на трагично загинатиот пејач  на народната музика Шабан Шаулиќ, закажа свадба со својата свршеница Марина Велимировиќ. Многумина...