торта

Пронајдени се 78 резултати на тема „торта“
Радио Милева

„Поубаво не сум се чувствувала“:Тамара Тодевска славеше роденден, а по оригинална торта досега не добила (фото)

Според некое непишано правило се вели дека годините се само број, па водена од тоа пејачката Тамара Тодевска нема проблем да открие...
Радио Милева

Се шири семејството на Шерифовиќ: Марија откри кој се вселил во нејзиниот стан, па ги разнежни сите со фотографијата (Фото)

Пејачката и победничката на Евровизија, Марија Шерифовиќ е позната по љубовта кон животните, а нејзиното куче Хак, кое со години ја следи...
Радио Милева

Електра Елит прво му дојде во спалната по „награда“, а потоа во кујната покажа како ќе мине нејзиниот сопруг ако ја изневери: Ем „онаден“, ем „кастриран“? (ВИДЕО)

Електра Елит го отвори својот профил на Тик Ток за сите свои следбеници на кој секој ден прикачува интересни видеа, кои ги снима со својот...
Радио Милева

Ноне по оригиналната роденденската честитка – „срце од ајвар“, доби и торта па испрати порака: „Драги злобни луѓе, се надевам ќе се задавите малку од мојот сјај“

Некогашната македонска поп пејачка Нона Неделковска го прошета светот, но не благодарение на микрофонот и музиката како и повеќето...
Радио Милева

Ќерката на познатиот пејач Лајонел Ричи „пламна“ на својот роденден: Кога ријалити ѕвездата ќе се запали…! (ВИДЕО)

Никол Ричи, ријалити sвездата и ќерка на познатиот соул пејач Лајонел Ричи, до крајот на животот ќе ја памети прославата на својот својот...
Радио Милева

Ги дуваше роденденските свеќички со својата најголема поддршка – нема да поверувате колку години наполни Рада Манојловиќ (ФОТО)

Пејачката Рада Манојловиќ вчера го прослави својот 36-ти роденден, а пријателите и семејството и приреди несекојдневно изненадување...
Радио Милева

Татјана Лазаревска знаеме каква пејачка е, но сега покажа уште еден талент за кој не би помислиле дека го поседува

Фолкерката Татјана Лазаревска заедно со своето семејство, сопругот Новица Василевски и двата сина, повеќе од пет години живее во Австралија...
Радио Милева

Снеже Велков не ги крие годините, а овој роденден ќе го памети цел живот бидејќи нејзинот сон стана јаве (фото)

Велат дека за годините на понежниот пол не се дискутира, а пак дамите, особено оние од шоубизнисот, ретко кога се одлучуваат да ја откријат...
Радио Милева

Кристина Димитриевска го славеше роденденот на синчето кое го доби од бракот со Кајмакоски, а на местото на тато Даниел беше… (фото)

Синчето на мисицата Кристина Димитриевска и поп пејачот Даниел Кајмакоски, Давид, наполни четири години и веќе е потпораснато момченце. Големиот...