снег

Пронајдени се 25 резултати на тема „снег“
Радио Милева

Некои пејачки паѓаат на машки шарм, харизма, финансиска моќ… Знаете ли на што падна фолкерката Сања – „Барбика“? (ФОТО)

За пејачките од естрадата кружат разни гласини. Особено за фолкерките и нивниот љубове и интимен живот, па додека ги гледаат при нивните...
Радио Милева

Познатите Бугарки го прифатија предизвикот на светските старлети: По танга бикини на снегот во Банско и Пампорово (ФОТО)

Еден од најпознатите бугарски топ модели Николета Лозанова се соблече по долна облека на снегот во бугарскиот ски центар  Пампорово,...
Живот и Стил

Снег веел 105 дена – скопјанец ја носел сопругата на раце низ снегот од Драчево до државна болница за да се породи

Најчудните работи што му се случиле на Скопје во периодот од 1955 до 1963 година се: Чудниот снег кој веел 105 дена без престан, полавата во...
Радио Милева

Татјана Лазаревска имаше интересна Нова Година: Тргна да ја слави во бикини, ја дочека во бунда! (ФОТО)

Македонската брачна фолк двојка Татјана Лазаревска и Новица Василевски веќе некоја година се на привремен престој и работра во далечната...
Радио Милева

Еве како познатите македонски фаци ја дочекаа снежната пролет: Секој ден не е Велигден, ама и секој Велигден не е ваков! (ФОТО)

Пролетта пристигна… ама само календарски! Временските прилики налутената баба Марта ја натераа да ги покаже сите свои страни на...