слава

Пронајдени се 44 резултати на тема „слава“
Радио Милева

Се бореше со зависност, а потоа сврте нов лист! Бредли Купер откри: Ниту една девојка не сакаше ни да ме погледне!

Во еден подкаст, актерот Бредли Купер зборуваше за своите пороци, односно за зависноста од алкохол и дрога. Поради зависноста добил...
Радио Милева

Цеца славеше Свети Никола: Прв меѓу гостите пристигна Богдан, а на славата првпат јавно се појави Наташа Родиќ со новото момче (фото)

Пејачката Светлана Цеца Ражантовиќ вчера (19.12.2021) славеше слава на Свети Никола, а голем број познати пристигнаа во нејзиниот дом на...
Радио Милева

Хелена Топаловиќ попусто го криеше избраникот: Топалко им дојде на слава, па сподели фотографија со зетот (ФОТО)

Пејачот Милан Топаловиќ Топалко објави заедничка фотографија со ќерката Хелена Топаловиќ и нејзиниот сопруг Драган Алексиќ. Иако...
Радио Милева

Бијонсе проговори за мрачната страна на славата: Пејачката откри со какви здравствени проблеми се соочува поради турнеите!

Светски познатата пејачка Бијонсе ја отвори душата и откри со какви здравствени проблеми се соочува. Имено, сопругата на Џеј Зи, Бијонсе,...
Радио Милева

Крај на шоуто Кардашијан кое им донесе слава и пари: На вработените им подарија по еден швајцарски часовник, а Ким не можеше да ги задржи солзите (фото)

Неодамна беше снимена и последната епизода од реалното шоу „Во чекор со Кардашијанс“што ги прослави Кардашијан во изминатите 14 години...
Радио Милева

Станија до сега ги покажуваше само задникот и силиконите, а сега покажа и нешто друго: Старлетата кај баба и дедо на гости, на семејна слава (ФОТО)

Поранешната ријалити ѕвезда и најпозната регионална старлета Станија Добројевиќ моментално престојува во семејната куќа во Рума,...
Радио Милева

Петар Нечовски слави слава по протокол: Пејачот кон попот со должно внимание, ама на пропишано растојание (ФОТО)

Пред новогодишните празници  за православните верници започнува периодот на големите слави… Всушност нив ги има речиси преку цела...