симптоми

Пронајдени се 46 резултати на тема „симптоми“
Радио Милева

„Во последната фаза му го нападна ‘рбетот и мозокот “: Кои се симптомите на болеста што ја предизвика смртта на партнерот на Сандра Булок?

Светот ја слушна веста дека сопругот на Сандра Булок, фотографот Брајан Рендал, починал на 57-годишна возраст од ретката болест АЛС (амиотрофична...
Живот и Стил

3 најрани симптоми на болест на бубрезите: На овој начин телото ви порачува дека вашето здравје е сериозно загрозено

Болестите на бубрезите ретко кога се проследени со симптоми, а се смета дека речиси 90 отсто од луѓето воопшто не знаат дека имаат болест...