работа

Пронајдени се 86 резултати на тема „работа“
Радио Милева

Родителите на Јована Јеремиќ открија што најмногу и замеруваат – еве каков однос имаат со ќерката (фото+видео)

Родителите на водителката Јована Јеремиќ, Олга и Миодраг за прв пат се појавија пред телевизиските камери. Јеремиќ одлучила за прв пат...
Радио Милева

Згодната српска водителка објави фотографии од одморот во Црна Гора, па откри што прави кога ќе стане нервозна од работата (фото)

Водителката на утринската програма Марија Савиќ Стамениќ по одморот во Шпанија каде уживаше, а и нејзините следбеници на Инстаграм...
Радио Милева

Николина Пишек сака да се врати на работа: По смртта на Видоје „плива“ во финансиски проблеми , а еве во какви преговори е сега! (фото)

Поранешната водителка Николина Пишек пред девет години, откако се омажи за Видоје Ристовиќ, историчар на уметност, целосно му се посвети...
Радио Милева

Водителката Милена открива: „Не знам во кој ТВ формат ќе се вратам пред камери по породилното отсуство“ (видео)

ТВ водителката Милена Антовска Станковска се појави пред камери во емисијата „По дома со Александра“ на нејзината матична ќука Канал...
Радио Милева

Готви и чисти во домот додека таа работи: Вистината за зетот и ќерката на познатата писателка Мирјана Бобиќ (Фото)

Се омажи ќерката на познатата писателката, новинарка и водителка Мирјана Бобиќ Мојсиловиќ, а за нејзиниот избраник не престанува да...
Радио Милева

Ана Севиќ пред да почне да пее имала работа од соништата: „Одев во канцеларија плачејќи и бев длабоко несреќна иако имав фантастична плата“ (ФОТО)

Ана Севиќ својата пејачка и водителска кариера почна да ја гради во 2011 година, но малкумина знаат дека таа претходно се занимавала со...
Радио Милева

Се проба во естрадните води, па се повлече од сцената: Лепа Брена откри каде е Стефан Живојиновиќ и во какви се односи

Поголемиот син на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ се проба во естрадните води. Имено, Стефан сними неколку песни, а кога фати пандемијата...
Радио Милева

Снеже Велков се пронајде себе си, видете вие кај ќе се најдете: „Јас сум во првиот ред, а Вие?“ (ФОТО)

Македонската пилатес инструкторка и ТВ водителка не ретко знае и умее да се потсети на годините наназад што изминале, работејќи во телевизиската...
Живот и Стил

Како да го преживеете првиот ден на работа после одморот: Направете една едноставна работа и стравот ќе исчезне!

Враќањето на социјалните активности по изолација поради вирусот корона може да биде доста стресно. Ако се чувствувате како да сте на...
Радио Милева

Анастасија Деа Богданоска по една година од породувањето се врати на својата „стара љубов“: Водителката повторно пред камери (фото)

Шармантната, убава, позитивна водителка и новинарка Анастасија Деа Богданоска која имавме прилика да ја гледаме секое утро на Алфа...
Радио Милева

Ноне со топлес поздрави од бродската палуба: Пејачката се врати на работа или само одлета на туристичка (аван)тура по океанот? (ФОТО+ВИДЕО)

Корона пандемијата како полека да се стишува, мерките попуштија, па многумина тоа го искорисија својот живот да го вратат во нормала....