прв пат

Пронајдени се 8 резултати на тема „прв пат“
Радио Милева

„Кога влезе, останав без текст“: Гоца Тржан искрено проговори за првата средба со Драгана Мирковиќ (фото)

Малкумина знаат дека Гоца Тржан била една од соработниците на Драгана Мирковиќ уште кога била анонимна, уште пред групата „Тап 011“. Тогаш...
Мегафон

Македонските гимнастичарки Илина и Ева Соколовски за прв пат под македонско знаме на балкански натпревар во Будва

Илина и Ева Соколовски за прв пат ја претставуваа Македонија на првиот Балкански натпревар во ритмичка гимнастика, која викендов се...
Радио Милева

Марија Петровска е бремена: Некогашната новинарка и водителка на „Бекстејџ“ за прв пат ќе стане мајка (ФОТО)

Деновиве најгледаниот и најпопуларен естраден ТВ магазин – „Бекстејџ“ со гламурозна прослава го одбележа своето 15-годишно постоење....
Радио Милева

Тој го откри Владо Георгиев: Беше голема ѕвезда, го најдоа мртов во неговиот стан, пред чија врата и денес стои неговиот спакуван куфер по кој никој не дошол! (ФОТО+ВИДЕО)

Целиот регион се потресе кога слушна дека тој починал! Сè уште многумина ги пеат неговите хитови, а тој се беше на прагот да стане најголема...
Радио Милева

На Василица, пејачот Александар Белов стана татко: „То благодарам Боже што ни дозволи да станеме родители“ (ФОТО)

Македонскиот пејач кој од нигде-никаде своевремено стана ѕвезда преку учеството во регионалното  музичко талент шоу „Операција триумф“,...
Радио Милева

Пејачката Мартина Парапулова за прв пат јавно прозборе за убиството на нејзиниот сопруг: „Ќерка ми се’ уште мисли дека татко и е жив“ (ВИДЕО)

Некогашната македонска поп пејачка Мартина Димовска, сега Парапулова  во 2015 година, како што објавија тогаш медиумите, се омажи за „бизнисменот“...