никогаш не е доцна

Пронајдени се 64 резултати на тема „никогаш не е доцна“
Радио Милева

„Ова ми фалеше цел живот“: Велешанецот Валентин со изведба на песна од Синатра го купи жирито во „Никогаш не е доцна“ уште на старт (видео)

Во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“ сме виделе доста учесници од Македонија, па дури имаме и победници, а во новата и актуелна...
Радио Милева

Посетувала училиште само до петто одделение: Ова е мајката на Снежана Ѓуришиќ која се појави во „Никогаш не е доцна“ (видео)

На кариерата на пејачката Снежана Ѓуришиќ таа секогаш ја имала поддршката од нејзиниот татко Милан и мајката Дара. Пошироката јавност...
Радио Милева

Драгана Катиќ, водителката на „Никогаш не е доцна“ за гласините дека го напушта „Гранд“ и преоѓа на „Пинк“: „Повели, пукај“! (ФОТО)

Водителката на музичкиот натпрвар за возрасни, шоуто „Никогаш не е доцна“ откри дека има пријателки кои никогаш не правеле корекции...
Радио Милева

Бобан Цаневски уште еднаш „растури“ и влезе во финалето на „Никад није касно“: Аки би бил горд кога би го слушнал како пее (ВИДЕО)

Бобан Цаневски покажа како се пее за финале, откако со маестрална изведба на  песната „Доѓи“ од „Парни ваљак“ растури во музичкото...
Радио Милева

Оптичка илузија: Анабела Атијас во „Никогаш не е доцна“ се појави во фустан од кој сите мислеа дека е гола (фото)

Пејачката и учесничка во бројни реални шоуа, Анабела Атијас (47) се појави во шоуто „Никогаш не е доцна“ во издание кое заинтригира многумина. Анабела...
Радио Милева

Се мажи Драгана Катиќ – водителката на познатото музичко шоу за возрасни таленти: „Никогаш не доцна“, ама… никако да дојде? (ФОТО)

Драгана Катиќ се мажи – е првото нешто што ќе ви падне на памет кога ќе ја видите најновата фотографија на „Инстаграм“ која на нејзиниот...
Радио Милева

Жика Јакшиќ ја бакнуваше пред камери и ја нарече своја девојка: Добрила Ивановска Чабриќ повторно во „Никогаш не е доцна“ – „Од тебе не можам да мрднам“ (видео)

Во емисијата „Никогаш не е доцна“  на изненадување на многумина првпат во жирито се најде и победничката на истоименото шоу, Македонката...
Радио Милева

На Драгана Катиќ – водителката на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“, овој некогаш познат пејач и бил голема љубов (ФОТО)

Пејачот на  некогаш мегапопуларната група „Дивљи кестен“, која жареше и палеше во 90-тите години, Игор Старовиќ отсекогаш, а особено...
Радио Милева

Жика Јакшиќ „одлепи“ на бугарската натпреварувачка во „Никогаш не е доцна“, па „ја стартуваше“ со (не)пристоен предлог: „Можеш да дојдеш кај мен дома, на 5-6 дена…“ (ВИДЕО)

Водителот Жика Јакшиќ се пошегува со натпреварувачката која доаѓа од Бугарија на снимањето на последното издание на шоуто „Никогаш...
Радио Милева

Добрила Ивановска Чабриќ раскажа каква непријатна случка и се случила на враќање од Белград: „Застанав и почнав да се тресам“

Добрила Ивановска Чабриќ од Дојран на јавноста и стана позната по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“...
Радио Милева

Учесник во „Никогаш не е доцна“ низ солзи раскажа: „Родителите на момчето преку медиуми донаа дека сум го добил неговото срце!“ (фото)

Учесникот на шоуто „Никогаш не е доцна“, Горан Филиќ Гогач, минатата година го привлече вниманието на јавноста со талентот што го покажа...