некст тајм

Пронајдени се 48 резултати на тема „некст тајм“
Радио Милева

„Ние редовно одиме на проби… а, понекогаш може и да не одиме“ – ја препознавате ли оваа денес голема македонска музичка ѕвезда? (ФОТО)

Голем дел од македонските музички ѕвезди имаа и класична наобразба. Нижо музичо, средно музичко училиште, музичка академија… Теоретска...
Радио Милева

Близнаците од „Некст тајм“ во совршена монтажа, со погрешно име: „Нешто ќе те питам бато, чиј војвода беше Питу Гули?“ (ФОТО)

Близнаците од дуото „Некст Тајм“, браќата Мартин и Стефан Филиповски покрај тоа што се одлични музичари, познати, признати и популарни...
Радио Милева

Мартин од „Некст Тајм“ си го истетовира брат му Стефан на раката: Брат за брат, близнакот на тетоважа! (ФОТО)

„Некст тајм“ се еден од оние бендови кои секојдневно не „киснат“ по насловниците на медиумите и не ги има секоја вечер по ТВ емисиите,...
Радио Милева

Мартин од „Некст Тајм“ сонце го грее и среде зима, меѓу Божиќ и Нова Година… и тоа не едно, туку сонца две во истовреме! (ФОТО)

Новогодишните празници помина,, пред нас е Божиќ. Речиси сите Новата 2021-ва година ја поминавме во домашен амбиент, со семејството, децата,...
Радио Милева

По повод 1000 години од основањето на Бигорски манастир, Лозано, „Некст тајм“ и Димитар Андоновски добија благодарници

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. целиот настан се одвиваше во строги протоколи...
Радио Милева

„Некаде во рајот“: Погледнете каде браќата од „Некст тајм“ го минаа четиридневниот празничен карантин (фото)

Браќата Мартин и Стефан од дуото „Некст тајм“, големиот христијански празни Велигден го поминаа во селото од каде потекнуваат по нивниот...
Радио Милева

Влатко Лозаноски постави предизвик што ќе се памти, кој не е музички, ама затоа му го смени личниот опис: Еве кого друг предизвика Лозано? (ФОТО)

Во морето од предизвици на социјалните мрежи кои се посетени како никогаш порано во историјата на нивното постоење, многумина од познатите...
Радио Милева

Мартин од „Некст тајм“ и неговата девојка Андреа предизвикаа бура од коментари на социјалните мрежи, а причината беше важна и голема! (фото)

За разлика од неговиот брат Стефан, кој е резервиран за објавување детали од приватноста, особено откако е во врска со манекенката Маја...
Радио Милева

Уживаат во снежна планинска романтика: Пејачот на „Некст тајм“ и манекенката Маја во 2020 веќе не ја криjат својата љубов! (фото)

Враќата од дуото „Некст Тајм“ Новата 2020 година ја отпочнаа на планина, со чист воздух и чисти мисли за деновите пред себе. Тие моментално...