марјана станојковска

Пронајдени се 94 резултати на тема „марјана станојковска“
Лице в Лице

Марјана Станојковска: „Да не беше „Бекстејџ“ јас можеби немаше да се занимавам со водителство“ (видео)

Maрјана Станојковска важи за една од најпознатите и најатрактивни македонски водители. Марјана со години важи за заштитно лице на „Лото“....
Радио Милева

Марјана Станојковска ќе се појави во новата сезона на серијата „Преспав“ – еве која улога ќе ја има (фото)

Неодамна започнаа снимањето на шестата сезона на најгледаната македонска серија „Преспав“. Актерската екипа, Тијана Дапчевиќ, Игор...
Радио Милева

Мaрјана Станојковска позираше во елегантен фустан во кој едвај и ги собра градите – пупките само што не ѕирнале (фото)

Водителката Марјана Станојковска која со години е заштитно лице на „Лото“ изгледа позгодно од „7ца на Лото“. Шармантна, згодна, атрактивна,...
Радио Милева

Вака звучи кога ќе запее Марјана Станојковска: Водителката на „Лото“ ја запеја „Ciao amore“и тоа со Владо Калембер (видео)

Згодна, шармантна, убава, професионална се само дел од епитетите кои се препишуваат на македонската водителка Марјана Станојковска. Марјана...
Радио Милева

За дамите од македонската естрада, животински принт е во мода: „Змија да те апне или зебра да те бапне?“ (ФОТО)

Лето е, па да не се соблечеш по костим за капење, исто како летото да не дошло или да те одминало. Затоа дамите од домашната естрада решија...
Радио Милева

Марјана Станојковска важи за права дама и згодна риба, а вака изгледа кога е „дива“ и удара во боксерска вреќа (видео)

Марјана Станојковска со години важи за една од најзгодините и атрактивни ТВ водителки. Водителката на „Лото“ често добива комплименти...
Радио Милева

Хрватска и Македонија на ЕУРО 2020 првиот меч го загубија, ама затоа ги имаа двете најзгодни мачки како најпознати навивачки: Нивес и Марјана се ултрасекси категорија за дополнителна ЕУРОфорија!

Единствените две земји – учеснички на ЕУРО 2020 од регионот, Хрватска и Македонија стартуваа на првенството… До душа обете репрезентации...
Радио Милева

И наша Марјана како Карлеуша: Лото водителката предизвика конфузија, дали носи нешто под наметката што се вее широко или глетката е само оптичка илузија за око? (ВИДЕО)

Откако меѓу првите ја отвори летната сезона, соблекувајќи се во костими за капање во различни дезени, што заради сончање, што заради...
Радио Милева

И ова лето Марјана прва се соблече: Стартот на летото не и се погоди на лото девојката, ама затоа можеби има нешто, по што ова лето ќе го памти? (ФОТО)

Летото уште не почнато, а познатите македонски лица, или барем дел од нив, поитаа први да го покажат своето змиско тело-вретено во бикини....
Радио Милева

Милена Антовска ја менуваше Марјана Станојковска на Лото, ама во вакво провокативно издание не се појавила ниту домаќинката (фото)

Откако наградната игра Лото на државна лотарија на Македонија започна да се прикажува на Канал 5 телевизија, водителакта Милена Антовска...
Радио Милева

Еластична како гума: Марјана Станојковска ја крена ногата подобро од Лепа Брена и на мажите им го помати умот (фото)

Водителството на телевизија како јавна професија, е примарно за Марјана Станојковска, но досега многупати докажала дека танцувањето...
Радио Милева

Марјана Станојковска е брутално згодна и кога рекламира: Повеќе ќе гледате во неа отколку во производот (фото)

Водителката Марјана Станојковска важи за една од најзгодните и ангажирани водителки на македонската јавна сцена. Освен што имаме прилика...