макфест

Пронајдени се 43 резултати на тема „макфест“
Промотер

Мартинијан Кириловски добро знае дека кармата наплаќа се’, секоја грешка и грев во – „Крал и слуга“ (ВИДЕО)

Мартинијан Кириловски го објави видеозаписот за својата најнова песна „Крал и слуга“. Прекрасната мелодија ја слушнавме на годинешниот...
Промотер

Тамара на „Макфест“ пееше за за сите кои треба да продолжат напред, исправени пред нови животни предизвици во – „Замижи“ (ВИДЕО)

Во рамки на 37-то издание на „Макфест“, во Штип, Тамара Тодевска ја промовираше својата нова песна насловена како „Замижи“. Станува...
Радио Милева

Борко Ристовски беше презентер на „Макфест“, но улога од зад сцената имаше и неговата бремена сопруга Нина, а еве и каква… (фото)

На изненадување на сите, ракометниот голман Борко Ристовски се појави во улога на презентер на актуелното 37-мо издание на фестивалот...
Мегафон

За музичкиот портал “Sounds European”, песна на неделата од Македонија е „За нас“ од младата пејачка Лара Иванова

„Тоа е извонредна балада, со многу силна мелодија и прекрасна вокална изведба, која до совршенство одговара на целиот амбиент на песната....
Радио Милева

Мартинијан Кириловски: „Она што ми се случи на „Макфест“ во ниеден момент не го доживеав во „Ѕвездите на Гранд“!“

Младото и талентирано момче од Куманово, Мартинијан Кириловски истрајно работеше на интегрирањето на естрадата меѓу пејачите, но и...
Радио Милева

Се огласи Стојан Троицки – легендарниот долгогодишен директор и основач на „Макфест“: „Не бев ни протоколарно повикан на „Макфест 2019“, а камо ли да помогнам“

По дузината реакции околу квалитетот на композициите и сите гласини и искажани  незадоволства за наводни неправилности и местења на...