куманово

Пронајдени се 22 резултати на тема „куманово“
Мегафон

„Скутина, фута, бовча, диљка“: Мултимедијална изложба на етнокореологот Бојан Петковски во Центарот за култура во Куманово

Во Фоаjето на Центарот на култура „Трајко Прокопиев“ денеска во 13 часот ќе биде отворена мултимедијалната изложба „Скутина, фута,...
Радио Милева

Талентираниот кумановец ќе ве „пукне од смеење“: Како би звучеле македонските политичари и познатите личности кога би биле фудбалски коментатори!? (ВИДЕО)

Жарко Јовановиќ е талентиран 26-годишен кумановец кој можете да го видите во некоја од улогите во претсатавите на кумановскиот театар...
Радио Милева

Тони Михајловски: Куманово директор на водовод има, денес вода – нема… Многу нетуширани ќе има низ град

Кандидатот за градоначалник на Куманово, актерот  Тони Михајловски со „егзактен пример“ покажа зошто решил да се се кандидира за градоначалник...
Промотер

ДНК инспирирани од македонската реалност ги претвораат своите… „Денови во ноќи“: Панчо приведен во голема полициска акција за шверц на дрога… во приказната на новиот спот!? (ВИДЕО)

Панчо – ДНК приведен во голема полициска акција за шверц на дрога! Недоволниот прилив на средства и љубовта кон саканата го натерале...
Радио Милева

Наставничка како од „сајт за возрасни“ во скопското основно училиште „Лазo Ангелoвски“ (18+ ФОТО+ВИДЕО)

Учителката е избркана од училиште во Куманово, заради објавување на експлицитни фотографии и видеа. Загрижените родители информираат...