концерт

Пронајдени се 331 резултати на тема „концерт“
Радио Милева

Аца Лукас има порака до оние што го мразат и до колегите: „Нека седат дома и нека го гледаат мојот концерт!“

Аца Лукас одговори на прозивките на колегите и оние кои го осудуваат за правење концерт на Ташмајдан. Откако тој закажа настап во Луцерн...
Радио Милева

Kaролина Гочева не ни претпостави дека ќе добие вакво пријатно изненадување на концерт во Хераклеа (видео)

Пандемијата со корнавирусот кој веќе неколку месеци владее во светот ги остави естрадните уметници без работа, барем оние на кои примарна...
Радио Милева

Аца Лукас го откажа илинденскиот концерт во Охрид, па прозва дел од македонските медиуми и продукцијата која во ист ден организира концерт на Петар Грашо: „Зошто мојот го ставивте во многу лош контекст, а концертот на уважениот колега никој не го спомна?“

Илинден е на прагот, следува споен викенд од три неработни дена, во кои традиционално македонскиот езерски бисер Охрид секоја година...
Радио Милева

Карлеуша по одличниот онлајн концерт јавно го оцрни Душко Тошиќ на Инстаграм: „Му благодарам на сопругот, кој немаше време да ме гледа“!

Јелена Карлеуша викендов одржа онлајн концерт преку апликацијата „ Youbox“ кој можеа да го следат сите кои ја симнале истата. За час и...
Радио Милева

Саша Ковачевиќ е бесен како рис на Жељко Јоксимовиќ: Стариот мачор „го изработел како мало маче“ помладиот колега или се’ било само склоп на случајности? (ВИДЕО)

Бидејќи сите концерти и претстави се откажани заради вонредна состојба, некои српски телевизии излегоа со идеја за концерт без публика...
Радио Милева

По теркот на светските ѕвезди: Татјана Лазаревска со концерт од својот дом ги забавуваше следбениците (видео)

Короната ги откажа концертите, тезгите, настапите на јавните личности ширум светот. Па така наместо во некоја луксузна дискотека, сала,...
Радио Милева

„Бекстејџ“ vs. Жаре „1на1“, Ноне vs. Теа, ДНК vs. Митевски, Дац и Бојана… Кој кого копира или мора така да биде, зошто не може да се бира? (ВИДЕО)

Пандемијата од коронавирусот полека ја достигнува својата кулминација кај нас, изолацијата трае, животот во карантин тече понатаму… ...