концерт

Пронајдени се 422 резултати на тема „концерт“
Радио Милева

Каролина Гочева поради проблеми со здравјето го откажа концертот во Охрид, па јавно се огласи за нејзината состојба (фото)

По концертот насловен „Ајде да летаме Greatest hits“ кој се случи на1-ви јили во Скопје, Каролина Гочева имаше најава за уште еден таков кој...
Радио Милева

Ацо Пејовиќ го прекина концертот и повика брза помош, а потоа неговиот гест сите ги остави без зборови (фото + видео)

Пејачот Ацо Пејовиќ неодамна одржа концерт во Нова Варош, а за време на неговиот настап се случи драма каква што никој не очекуваше....
Радио Милева

Не му помогнало тоа што е син на Брена: Виктор Живојиновиќ доживеал непријатност на концертот на Здравко Чолиќ

Синот на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ доживеал голема непријатност на црногорското приморје. Имено, публиката во Будва ја забавуваше...
Радио Милева

Македонскиот фудбалски репрезентативец Тихо Костадинов ја запроси девојката на концерт: „Ја попитав и не ме пошљака“ (ФОТО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Тихомир Костадинов ја однесе девојка му на концерт на познатиот светски бенд „Coldplay“ во Варшава,...
Радио Милева

Петар Грашо бесен на својата сопруга: Бремената Хана со стомак до заби се изложила на голем ризик (видео)

Бремената Хана Хуљиќ, која чека ќерка со пејачот Петар Грашо, треба се породи следниот месец, но тоа не ја спречува да работи. Имено, убавата...
Мегафон

Концерт за историја: „Меморија“ го сплоти народот со песна и покажа дека Македонија е жива, горда и вечна! (ФОТО+ВИДЕО)

„Меморија“ вчеравечер, сабота 11 јуни 20220 година ја „урна“ А1 арената „Борис Трајковски“. И покрај сите неприлики и малери кои му претходеа...
Мегафон

Концертна еуфорија пред „матурската рок ен рол журка“ на „Меморија“: Вака течат подготовките за нивниот концертен „оган под ѕвездите“ (ФОТО+ВИДЕО)

Иако дождот и лошите временски (не)прилики им ја расипаа првичната замисла за голем концертен спектакл под отворено небо на стадионот...