изјава

Пронајдени се 54 резултати на тема „изјава“
Радио Милева

„Јас бев тој што сакаше да се разделиме, среќен сум откако не сме заедно“: Бившиот на Прија изненади со изјавата

Љуба Перуќица, поранешното момче на Александра Пријовиќ ги остави сите во неверување со изјавата што ја даде за врската со популарната...
Радио Милева

Црвена Јабука за Бекстејџ: „Нема пензија се додека не видиме дека љубовта го победила примитивизмот на Балканот“ (видео)

Бендот „Црвена јабука“ од Сараево, кој постои повеќе од 30 години, е познат по многуте хитови: „Дирлија“, „Бјежи кишо с прозора“, „То...
Радио Милева

Ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ се огласи по написите дека песните на покојниот пејач се забранети во „Ѕвездите на Гранд“: „Не сакам да се занимавам со Ѓорѓе Давид и неговите изјави“

Членот на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид изјави дека семејството на починатиот музичар Ѓорѓе Балашевиќ забранило неговите...
Радио Милева

„Се колнеше дека го пријавила од одмазда“: Еве што изјавил Душко Тошиќ во полиција по семејната драма на Божиќ

Српските медиуми пишуваа дека Јелена Карлеуша го пријавила сопругот Душко Тошиќ за семејно насилство откако наводно и удрил шамар...
Радио Милева

Бјелогрлиќ се’ уште е во полиција, претепаниот режисер даде изјава: „Дивјачки ме нападна одзади, беше тоа напад на пијан и дрогиран човек“

Според последните информации, Драган Бјелогрлиќ се’ уште се наоѓа во полициската станица во Ниш, каде што е приведен и дава изјава,...
Радио Милева

Милан Станковиќ со шокантна изјава: „Не е важно што вакцинирате умираат, туку да ги броиме “силуваните“ поради нивна слава“

Пејачот Милан Станковиќ со својата изјава на Твитер за вакцинираните од коронавирус и оние кои тврдат дека се силувани ја изненади...
Радио Милева

„Одлуката ја донесовме со жалење“: Се огласија од „Гранд“ откако ја отстранија кандидатката од натпреварот

Учесниката на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, Вања Кнежевиќ, беше дисквалификувана од споменатата шоу програма, а по големата бура...
Радио Милева

Сопругата на Саша Поповиќ со оправдување пред Зорица Брунцлик: „Никогаш не сум рекла дека не може да влезе кај мене дома“

Зорица Брунцлик повторно се појави во „Гранд“ по шест години, како гостин во емисиите „Ѕвезде Гранда – Специјал“ и „Никад није...
Радио Милева

Една година по секс скандалот со Карлеуша, Огњен Врањеш проговори во емисија: „Не моажм да кажам дека не беше убаво!“

Гостин во емисијата „Сцениерање“ на телевизијата Курир.рс беше фудбалерот Огњен Врањеш, кој одговараше на прашањата на гледачите...
Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ ги заинтригира фановите: „Жената не процветува на одредени години, туку со одреден човек!“ (фото)

Цеца Ражнатовиќ објави фотографија на својот Инстаграм профил и заинтригира многумина кои ја следат на социјалната мрежа. Имено, таа...
Радио Милева

Сослушан Кристијан Голубовиќ, а Станија одбила да се сретне со него: Еве што изјавил пред судот! (ФОТО)

Кристијан Голубовиќ  вчера, 23 октомври 2020 година  пристигнал во основниот суд нешто пред 13 часот за да даде изјава. Малку пред него пристигнала...
Ништо лично

Венко Филипче жестоко ги навреди музичарите: „Нека протестираат пред инфективна, пред оние што најверојатно се заразиле на нивните настапи и свадби“!

Реакциите на новите одлуки на владата по препорака на Комисијата за заразни болести за нови мерки за заштита од ковид-19, кои овој пат...